Strona:Album zasłużonych Polaków wieku XIX t.1.djvu/573

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została przepisana.


SPIS ŻYCIORYSÓW,
zawartych w tomie pierwszym
Albumu biograficznego zasłużonych Polaków i Polek wieku XIX.

 Str.
Anczyc Władysław Ludwik, przez Henryka Gallego 451
Armiński Franciszek, przez Stanisława Kramsztyka 178
Arnold Jerzy Chrystjan, przez Józefa Peszkego 145
Bacciarelli Marceli, przez Wojciecha Gersona 17
Bandtkie Jerzy Samuel, przez Piotra Chmielowskiego 414
* Bartoszewicz Julian, przez Zygmunta Glogera 375
Bentkowski Feliks, przez Bronisława Chlebowskiego 379
Bernatowicz Feliks, (bez portretu) przez Piotra Chmielowskiego 243
Bielowski August, przez Michała Rollego 459
Bogusławski Wojciech, przez Władysława Bosławskiego 272
Borowski Leon, przez Ferdynanda Hoesicka 116
Brandt Franciszek Antoni Ignacy Ludwik, przez Józefa Peszkego 81
Brodowski Antoni, przez Wojciecha Gersona 85
* Brodziński Kazimierz, przez Piotra Chmielowskiego 95
Bujnicki Karol, przez Aleksandra Jelskiego 327
Chłapowski Dezydery, przez Zygmunta Glogera 134
Chłopicki Grzegorz Józef, „ 150
Chodakowski Zoryan Dołęga (Czarnocki Adam), przez Fr. Rawitę Gawrońskiego 446
Chodźko Aleksander, przez Zygmunta Glogera 230
Chreptowicz Joachim, przez Stefana Dembego 7
* Cieszkowski August, przez Wł. M. Kozłowskiego 305
* Czacki Tadeusz, przez Aleksandra Kraushara 20
Ks. Czartoryska Izabella, przez Adama Dobrowolskiego 33
* Ks. Czartoryski Adam Jerzy, przez Szymona Askenazego 248
Czeczot Jan, przez Zygmunta Glogera 236
Czekierski Józef, przez Józefa Peszkego 70
Czerwiakowski Rafał Józef, przez Józefa Peszkego 111
* Dąbrowski Henryk, przez Adama Dobrowolskiego 1
Dmochowski Franciszek Ksawery, przez Stefana Dembego 62
Domejko Ignacy, przez Henryka Gallego 262
Dwernicki Józef, przez Zygmunta Glogera 167
Dybek Franciszek Ksawery, przez Józefa Peszkego 52
 Str.
Działyński Jan, przez W. Benzelstjerna-Engeströma 319
* Działyński Tytus, przez W. Benzelstjerna-Engeströma 256
Dziarkowski August Hiacynt (bez portretu), przez Józefa Peszkego 490
Elsner Józef, przez Aleksandra Polińskiego 45
Falkowski Jakób, przez Jana Nitowskiego 434
Feliński Aloizy, przez Bronisława Chlebowskiego 301
Filipecki Józef (bez portretu), przez Józefa Peszkego 344
* Fiszer Stanisław, przez Szymona Askenazego 283
* Fredro Aleksander, przez Jana Nitowskiego 462
Gagatkiewicz Walenty, przez Józefa Peszkego 344
Garczyński Stefan, przez Jana Nitowskiego 219
Gaszyński Konstanty, przez Kazimierza Glińskiego 339
Godebski Cypryan, przez Henryka Gallego. 266
Golian Zygmunt, przez ks. Teofila Matuszewskiego 402
Gołębiowski Łukasz, przez Zygmunta Glogera 454
* Gołuchowski Agenor, przez Adama Bieńkowkowskiego 423
Gołuchowski Józef, przez Lucyana Uziębłę 293
Gosławski Maurycy, przez Kazimierza Glińskiego 245
* Hofmanowa Klementyna, przez Piotra Chmielowskiego 170
Jaraczewska Elżbieta, przez Jana Nitowskiego 308
Jastrzębowski Wojciech Bogumił, przez Zygmunta Glogera 427
Karpiński Franciszek, przez Maryana Gawalewicza 41
Kniaziewicz Karol, przez Aleksandra Kraushara 77
Kokular Aleksander, przez Wojciecha Gersona 333
* Kolberg Oskar, przez Hieronima Łopacińskiego 475
* Kołłątaj Hugo, przez Aleksandra Kraushara 129
* Kondratowicz Ludwik (Władysław Syrokomla), przez Fr. Rawitę Gawrońskiego 407
Kopczyński Onufry, przez Romana Plenkiewicza 103
Kozietulski Jan Leon, przez Artura Oppmana 5
Koźmian Kajetan, przez Ignacego Chrzanowskiego 316