Wikiźródła:Strona główna

Z Wikiźródeł, repozytorium wolnych materiałów źródłowych
Skocz do: nawigacja, szukaj
Witamy w serwisie
WikisourcePL.png

Wikiźródła to społeczny projekt, którego celem jest utworzenie wolnego repozytorium tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń w formie stron wiki. Gromadzimy i przechowujemy tutaj w postaci cyfrowej wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie). W polskich Wikiźródłach jest obecnie 73 587 tekstów 1072 autorów – zamieszczone materiały należą do domeny publicznej lub dostępne są na wolnej licencji.

Przyłącz się do nas! Każdy może rozwijać Wikiźródła – także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. więcej

Crystal Clear action playlist.png Kalendarium

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Myśli
Stanisław Witkiewicz

Często człowiek szuka zewnątrz siebie przyczyny, dla której czuje się nie we właściwem miejscu, i myśli, że dopiero, jak będzie tam albo ówdzie, to zrobi to, co może, do czego jest zdolny. Pewno, miejsce i warunki życia dużo znaczą, ale istota rzeczy tkwi w nas samych, «bo i tu i tam, za morzem i wszędzie, gdzie tylko poszlę przed sobą myśl biedną, zawsze mi smutno — i wszędzie mi jedno — i wszędzie mi źle — i wiem, że źle będzie». Jak kogo opanuje taki stan, nic nie pomoże przenoszenie się z miejsca na miejsce, bo nigdzie nie może on oderwać się od siebie. Artysta zaś musi tu i tam swój zły czy dobry stan zamienić na sztukę.

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

Franciszek Mirandola.jpg

Franciszek Mirandola
(wł. Franciszek Czcisław Pik)

Polski pisarz, poeta i tłumacz okresu Młodej Polski. Jeden z pierwszych twórców rodzimej fantastyki naukowej oraz fantastyki grozy.

Alfabetyczny spis tekstów tego autora

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Wikicytaty Wikicytaty: Cytaty
Commons Commons: Galeria


 

Crystal Clear action edit.png Nowe materiały źródłowe

Projekty siostrzane Wikiźródeł

Odwiedź także strony Wikimedia Foundation oraz Stowarzyszenia Wikimedia Polska.