Wikiźródła:Strona główna

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Witamy w serwisie
Wikiźródła, wolna biblioteka
Udostępniamy 204 329 tekstów 1985 autorów, z których można swobodnie korzystać.

Naszym celem jest utworzenie wolnej biblioteki tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń. Gromadzimy i przechowujemy wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie) znajdujące się w domenie publicznej lub udostępnione na wolnej licencji.

Wikiźródła to społeczny projekt. Przyłącz się do nas! Także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. więcej

Crystal Clear action playlist.png Kalendarium

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Eliza Orzeszkowa
Bene nati

Czy to ja zwierz, abym takiemu porządnemu człowiekowi pozwalał marnować się na licho wie jakim jedzeniu! I przewidzieć nie mogłem, że dziewczęta muszą kochać się w każdym, kto tylko stołuje się w domu. Może to taki u dziewcząt zwyczaj? Czy ja wiem? Teofila jest baba, więc zna babskie zwyczaje i powinna była ostrzec, że jak tylko dziewczyna zobaczy mężczyznę jedzenie do gęby niosącego, zaraz i zakocha się! Jeżeli tak, to we mnie, jak Boga kocham, wszystkie dziewczęta, jakie tylko są na świecie, kochać się powinny, bo co, jak co, ale jeść to już nikt lepiej ode mnie nie zdoła!

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

Aleksander Dumas (ojciec)
Znany z powieści „płaszcza i szpady“ (przede wszystkim Trzej muszkieterowie). Przedsiębiorczy i sprytny, ale niekoniecznie wiarygodny, doskonale wyczuwał mody i regularnie wymykał się nastającym problemom. W Wikiźródłach zamieściliśmy już kilkadziesiąt jego klasycznych utworów, z których wiele czeka na kolejne pary oczu, by porównać je z oryginałem.
Alfabetyczny spis tekstów autora w Wikiźródłach

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Wikicytaty Wikicytaty: Cytaty
Commons Commons: Galeria
 

Crystal Clear action edit.png Nowości

Projekty siostrzane Wikiźródeł