Wikiźródła:Strona główna

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Witamy w serwisie
Wikiźródła, wolna biblioteka
Udostępniamy 175 358 tekstów 1657 autorów, z których można swobodnie korzystać.

Naszym celem jest utworzenie wolnej biblioteki tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń. Gromadzimy i przechowujemy wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie) znajdujące się w domenie publicznej lub udostępnione na wolnej licencji.

Wikiźródła to społeczny projekt. Przyłącz się do nas! Także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. więcej

Crystal Clear action playlist.png Kalendarium

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Zając
Adolf Dygasiński

Porwał się Malwa, uklęknął, złożył ręce, pochylił głowę, odmawiał z zapałem modlitwę, a była to modlitwa nad modlitwami, podniesiona skruchą grzesznika, który się poczuwa do winy i błaga o przebaczenie(...).
Wybiegł jeden i drugi zając, każdy z nich słyszał pod krzakiem szmer szeptu, podobny do szmeru strumyka, do szumu jodły, do głosu wiekuistych potęg, które przemawiają podczas ciszy nocnej. Przystawały zające, nasłuchiwały, jak dusza ludzka w pracy natchnienia wznosi się ponad świat cały i pojmuje wtedy to, co jest niepojęte.

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

Samuel Dickstein

Samuel Dickstein

Matematyk i historyk nauki pochodzenia żydowskiego. Pisał zarówno krótkie artykuły i eseje (Kopernik i odkrycia geograficzne za jego czasów.), jak i podręczniki, np. Pojęcia i metody matematyki — czekający na przepisanie do końca i korektę przez Wikiskrybów. Zapraszamy!

Alfabetyczny spis tekstów autora w Wikiźródłach

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Commons Commons: Galeria
 

Crystal Clear action edit.png Nowości

Projekty siostrzane Wikiźródeł