Wikiźródła:Strona główna

Z Wikiźródeł, repozytorium wolnych materiałów źródłowych
Skocz do: nawigacja, szukaj
Witamy w serwisie
WikisourcePL.png

Wikiźródła to społeczny projekt, którego celem jest utworzenie wolnego repozytorium tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń w formie stron wiki. Gromadzimy i przechowujemy tutaj w postaci cyfrowej wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie). W polskich Wikiźródłach jest obecnie 71 360 tekstów 1003 autorów – zamieszczone materiały należą do domeny publicznej lub dostępne są na wolnej licencji.

Przyłącz się do nas! Każdy może rozwijać Wikiźródła – także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. więcej

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Zając
Adolf Dygasiński

Właściwością bowiem każdej zajęczej duszy są przywidzenia, pochodzące z nadmiaru strachu, a dające się nazwać zajęczą ostrożnością. Człowiek, zającem podszyty, powiada: - „Kto wie, co by było, gdybym nie uciekł?”. - Jest to także oręż znamionujący przede wszystkim zająca, który ma zostać sławnym graczem. Na tych gołych przestrzeniach niebezpieczeństwo ze wszystkich stron zdawało się mieć przystęp do niego. Istota, która posiada liczne korzystne przymioty gatunkowe w stopniu wyższym niż inne zające, posiada także, jeśli się tak wyrazić wolno, talent strachu, natchnienie, wzbudzające obawę nawet wobec mogącego nastąpić niebezpieczeństwa.

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

Konstanty Gaszyński.PNG

Konstanty Gaszyński

Polski poeta, prozaik i publicysta.

Alfabetyczny spis tekstów tego autora

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Wikicytaty Wikicytaty: Cytaty
Commons Commons: Galeria


 

Crystal Clear action playlist.png Kalendarium

Crystal Clear action edit.png Nowe materiały źródłowe

Projekty siostrzane Wikiźródeł

Odwiedź także strony Fundacji Wikimedia oraz Stowarzyszenia Wikimedia Polska.