Wikiźródła:Strona główna

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Witamy w serwisie
Wikiźródła, wolna biblioteka
Udostępniamy 176 028 tekstów 1682 autorów, z których można swobodnie korzystać.

Naszym celem jest utworzenie wolnej biblioteki tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń. Gromadzimy i przechowujemy wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie) znajdujące się w domenie publicznej lub udostępnione na wolnej licencji.

Wikiźródła to społeczny projekt. Przyłącz się do nas! Także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. więcej

Crystal Clear action playlist.png Kalendarium

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Podróże Gulliwera
Jonathan Swift - zm. 19 października 1745 r.

Nie uderza mnie wcale widok prawnika, złodzieja, głupca, pułkownika, błazna, lorda, gracza, polityka, stręczyciela, lekarza, fałszywego świadka, adwokata, zdrajcy i wielu innych, których przywary z naturalnego biegu rzeczy wypływają. Lecz jeżeli widzę mnóstwo przywar i słabości ciała i duszy napuszających się nieograniczoną dumą, tracę natychmiast cierpliwość i nie pojmuję, jak podobny występek i takie zwierzę razem być mogą.

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

Kazimierz Brodziński

Kazimierz Brodziński

Poeta okresu przedromantycznego, historyk i wykładowca. Znany z sielanek, wierszy, bajek i przekładów. Waleria Marrené poświęciła mu opracowanie Kazimierz Brodziński. Studyum. Zmarł w wieku 44 lat, w październiku 1835 roku.

Alfabetyczny spis tekstów autora w Wikiźródłach

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Wikicytaty Wikicytaty: Cytaty
Commons Commons: Galeria
 

Crystal Clear action edit.png Nowości

Projekty siostrzane Wikiźródeł