Strona:Album zasłużonych Polaków wieku XIX t.1.djvu/574

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została przepisana.


 Str.
Krakowowa Paulina, przez Anielę Szyc 390
* Kremer Józef, przez Henryka Struvego 395
Kurowski Jan Nepomucen, przez Zygmunta Glogera 313
Kurpiński Karol, przez Aleksandra Polińskiego 28
Lam Jan, przez Kazimierza Wróblewskiego 467
* Lelewel Joachim, przez Tadeusza Korzona 222
* Libelt Karol, przez Maryana Massoniusa 442
* Linde Samuel Bogumił, przez Gabryela Korbuta 335
Malczewski Antoni (bez portretu), przez Piotra Chmielowskiego 278
Malinowski Franciszek Ksawery, przez Adama Antoniego Kryńskiego 471
* Małachowski Stanisław, przez Józefa Bojasińskiego 297
Marconi Henryk, przez Wojciecha Gersona 431
Mecherzyński Karol, przez Piotra Chmielowskiego 367
* Mickiewicz Adam, przez Romana Plenkiewicza 185
Mochnacki Maurycy, przez Aleksandra Kraushara 23
Moniuszko Dominik, przez Aleksandra Jelskiego 323
* Niemcewicz Juljan Ursyn, przez Aleksandra Kraushara 58
Odyniec Antoni Edward, przez Zygmunta Glogera 208
Ks. Ogiński Michał Kleofas, przez Stefana Dembego 99
Oleszczyński Władysław, przez Leopolda Wasilkowskiego 165
Orłowski Aleksander, przez Henryka Piątkowskiego 66
Osiński Ludwik, przez Romana Plenkiewicza 360
Ossoliński Józef Maksymilian, przez Wojciecha Kętrzyńskiego 125
Piwarski Jan Feliks, przez Wojciecha Gersona 412
Plersch Jan Bogumił, 76
Płoński Michał, przez Henryka Piątkowskiego 182
 Str.
Poczobut-Odlanicki Marcin, przez D. Wierzbickiego 173
* Ks. Poniatowski Józef, przez Adama Dobrowolskiego 49
* Potocka Klaudyna, przez Aleksandra Kraushara 215
Przezdziecki Aleksander, przez Zygmunta Glogera 370
Rustem Jan, przez Wojciecha Gersona 140
Rybiński Maciej, przez Maryana Massoniusa 482
Siemieński Lucyan, przez Henryka Gallego 487
Skarbek Fryderyk, przez Piotra Chmielowskiego 142
Skrzynecki Jan Zygmunt, przez Maryana Massoniusa 382
Słowacki Euzebiusz, przez Ferdynanda Hoesicka 13
Smolka Franciszek, przez Adama Bieńkowskiego 438
Smuglewicz Franciszek, przez Wojciecha Gersona 55
* Sniadecki Jan, przez Samuela Dicksteina 122
* Śniadecki Jędrzej, przez Zygmunta Kramsztyka 10
Stachowicz Michał, przez Wojciecha Gersona 109
* Staszyc Stanisław Wawrzyniec, przez Romana Plenkiewicza 155
Steinkeller Piotr Antoni, przez Juliana Heppena 73
Święcki Tomasz, przez Henryka Gallego 290
* Trentowski Bronisław, przez Maryana Massoniusa 494
Wańkowicz Walenty, przez Zygmunta Glogera 240
Wielhorski Józef, przez Szymona Askenazego 417
Ks. Wirtemberska Marya, przez Romana Plenkiewicza 87
* Woronicz Jan Paweł, przez Stanisława Kijeńskiego 38
Zaborowski Tymon (bez portretu), przez Henryka Gallego 330
* Zaleski Józef Bohdan, przez Kazimierza Glińskiego 350
Zan Tomasz, przez Henryka Gallego 268
UWAGA. Życiorysy oznaczone gwiazdką, mają portrety drukowane na papierze kredowym.