Wikiźródła:Strona główna

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
(Przekierowano z Strona główna)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Witamy w serwisie
Wikiźródła, wolna biblioteka
Udostępniamy 205 791 tekstów 2002 autorów, z których można swobodnie korzystać.

Naszym celem jest utworzenie wolnej biblioteki tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń. Gromadzimy i przechowujemy wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie) znajdujące się w domenie publicznej lub udostępnione na wolnej licencji.

Wikiźródła to społeczny projekt. Przyłącz się do nas! Także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. więcej

Crystal Clear action playlist.png Kalendarium

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki
Ignacy Krasicki

Obudziwszy się, żałowałem, iżem ostatni raz oczu nie zamknął. Wracały się nieznacznie osłabione siły; a gdy rozmyślać począłem nad moim teraźniejszym stanem, rozpacz jedyną folgę znajdowała w dobrowolnej śmierci. Byłbym zapewne wykonał samobójstwo, gdyby natychmiast ukorzenione z młodu sentymenta religji nie wstrzymały rąk, już do wykonania dzieła tego gotowych.

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

Popiersie Ajschylosa w Atenach

Ajschylos

Człowiek, który sprawił, że sztuki sceniczne mają więcej niż jednego aktora, weteran bitwy pod Maratonem. Brzmi jak prehistoria? Wiele utworów Ajschylosa nie zachowało się do dnia dzisiejszego. Ale na Wikiźródłach mamy lub szykujemy do udostępnienia wszystkie, które zachowały się w całości!

Alfabetyczny spis tekstów autora w Wikiźródłach

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Wikicytaty Wikicytaty: Cytaty
Commons Commons: Galeria
 

Crystal Clear action edit.png Nowości

Projekty siostrzane Wikiźródeł