Wikiźródła:Strona główna

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
(Przekierowano z Main Page)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Witamy w serwisie
Wikiźródła, wolna biblioteka
Udostępniamy 108 481 tekstów 1239 autorów, z których można swobodnie korzystać.

Naszym celem jest utworzenie wolnej biblioteki tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń. Gromadzimy i przechowujemy wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie) znajdujące się w domenie publicznej lub udostępnione na wolnej licencji.

Wikiźródła to społeczny projekt. Przyłącz się do nas! Także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. więcej

Crystal Clear action playlist.png Kalendarium

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Manifest październikowy
Mikołaj II Aleksandrowicz Romanow

My, Mikołaj Drugi, z Bożej Łaski cesarz i samodzierżawca wszechrosyjski, król polski, wielki książę finlandzki, etc., etc., etc., oznajmiamy Naszym wiernym poddanym:
Zamieszki i niepokoje w miastach i wielu miejscach Naszego Cesarstwa napełniły Nasze serce wielkim i ciężkim smutkiem. Pomyślność Suwerena Rosji jest nierozdzielna od pomyślności kraju, a smutek kraju jest jego smutkiem. Zakłócenia które miały miejsce, mogą spowodować poważne napięcia w kraju, a także zagrozić całości i jedności Naszego państwa.
Mając na względzie wielką przysięgę służby, jako Car Jesteśmy zobligowani do użycia wszelkiej Naszej mądrości i Naszego autorytetu dla szybkiego zakończenia niepokoju, będącego zagrożeniem dla Naszego państwa. (...)

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

Wyczolkowski-portretReymonta.jpg

Władysław Stanisław Reymont

Polski pisarz, prozaik, nowelista, przedstawiciel epoki Młodej Polski, jeden z głównych przedstawicieli realizmu krytycznego z elementami naturalizmu w prozie Młodej Polski, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1924.

Alfabetyczny spis tekstów tego autora

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Wikicytaty Wikicytaty: Cytaty
Commons Commons: Galeria
 

Crystal Clear action edit.png Nowości

Projekty siostrzane Wikiźródeł

Odwiedź także strony Wikimedia Foundation oraz Stowarzyszenia Wikimedia Polska.