Wikiźródła:Strona główna

Z Wikiźródeł, repozytorium wolnych materiałów źródłowych
(Przekierowano z Main Page)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Witamy w serwisie
WikisourcePL.png

Wikiźródła to społeczny projekt, którego celem jest utworzenie wolnego repozytorium tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń w formie stron wiki. Gromadzimy i przechowujemy tutaj w postaci cyfrowej wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie). W polskich Wikiźródłach jest obecnie 71 248 tekstów 998 autorów – zamieszczone materiały należą do domeny publicznej lub dostępne są na wolnej licencji.

Przyłącz się do nas! Każdy może rozwijać Wikiźródła – także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. więcej

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Salta pro nobis
John Galsworthy

A dalej, obok tej twarzy jakby zahipnotyzowanej zgrozą, widziała siostrę Marję. Jak to dziecko patrzało — co za oczy, co za usta! Siostra Marja — taka młoda, zaledwie dwudziestoletnia — ukochany jej zginął na wojnie — rok temu! Siostra Marja — najładniejsza w całym klasztorze! Ręce jej — jakże kurczowo zdawały się zaciśnięte na kolanach! I... ależ tak — to na siostrę Marję patrzała tancerka, ku siostrze Marji zwracały się wężowe ruchy tego smukłego ciała! Dla siostry Marji to się pojawiał to znikał dziwny słodki uśmiech na tych czarujących ustach. Taniec następował po tańcu i w każdym z nich tancerka zdawała się lgnąć do siostry Marji, jak pszczoła do ulubionego kwiatu. Matka Przełożona pomyślała: „Czy uczyniłam dzieło miłosierdzia, czy dzieło szatana”?

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

Patrząc na moich synków page02a.jpg

Julian Ejsmond

Poeta i bajkopisarz, tłumacz.

Alfabetyczny spis tekstów tego autora

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Wikicytaty Wikicytaty: Cytaty
Commons Commons: Galeria


 

Crystal Clear action playlist.png Kalendarium

Crystal Clear action edit.png Nowe materiały źródłowe

Projekty siostrzane Wikiźródeł

Odwiedź także strony Fundacji Wikimedia oraz Stowarzyszenia Wikimedia Polska.