Ołtarzyk polski katolickiego nabożeństwa/Nabożeństwo codzienne za dusze czyścowe

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki

CZYŚCIEC
otwarty miłosierdziu żyjących
czyli
krótkie nabożeństwo codzienne
za dusze czyścowe.
Na Niedzielę.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus wylał za nas w Ogrójcu; racz wybawić dusze czyścowe, a mianowicie najbardziéj opuszczoną, i wprowadź ją do chwały Twojéj, gdzieby Cię chwaliła i błogosławiła na wieki. Amen.

Ojcze nasz i Zdowaś Maryo, De profundis
(Psalm pokutny na str. 309.)

Na Poniedziałek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus wylał za nas w okrutném biczowaniu swojém: racz wybawić dusze czyścowe a mianowicie najbliższą wejścia do chwały Twojéj, aby jak najrychléj poczęła Cię chwalić i błogosławić na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrować Maryo, De profundis.


Na Wtorek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jesus wylał za nas w bolesném cierniem Ukoronowaniu: racz wybawić dusze czyścowe a mianowicie skazaną na najdłuższe męki, aby nie opóźniała się tak bardzo z wychwalaniem i błogosławieniem Ciebie w chwale Twéj na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrować Maryo, De profundis.


Na Środę.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus wylał za nas po drogach Jerozolimskich, na świętych barkach swoich Krzyż swój dźwigając: racz wybawić dusze czyścowe a mianowicie najbliższą wejścia do chwały Twojéj, aby jak najrychléj poczęła Cię chwalić i błogosławić na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrować Maryo, De profundis.


Na Czwartek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Ciało i Krew Przenajdroższą Jezusa Syna Twojego, które ten Pan i Bóg nasz, w wigilią męki swojéj ukochanym Uczniom swoim za pokarm i za napój podał, i Kościołow swojemu na wieczną ofiarę, a wiernym swoim na chleb żywota zostawił! racz wybawić dusze czyścowe, a mianowicie najwięcéj mającą nabożeństwa do téj Tajemnicy nieskończonéj miłości Zbawiciela naszego, aby przez nię, z tymże Boskim Synem Twoim, i z Duchem świętym, wychwalała Cię i błogosławiła w chwale Twéj na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryo, De profundis.


Na Piątek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus w tenże dzień wylał za nas na drzewie Krzyża, szczególniéj z przenajświętszych rąk i nóg swoich; wybaw dusze czyścowe, a mianowicie tę, za którą modlić się jestem najbardziéj obowiązany, aby z mojéj winy nie opóźniało się jéj wejście do chwały Twojéj, gdzieby Cię chwaliła i błogosławiła na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryo, De profundis.


Na Sobotę.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, która wytrysnęła dla nas z Przenajświętszego boku Boskiego Syna Twego Jezusa, w obecności i niezmierną boleścią Świętéj Matki jego; wybaw dusze czyścowe, a mianowicie najwięcéj mającą nabożeństwa do téj Matki naszéj, by co prędzéj dusza ta wybrana weszła do chwały Twojéj, chwalić Cię i błogosławić na wieki, Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryo, De profundis.

Przypisy


Znak domeny publicznej
Tekst lub tłumaczenie polskie jest własnością publiczną (public domain), ponieważ prawa autorskie do niego wygasły (expired copyright).