Ołtarzyk polski katolickiego nabożeństwa/Nabożeństwo codzienne za dusze czyścowe

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

CZYŚCIEC
otwarty miłosierdziu żyjących
czyli
krótkie nabożeństwo codzienne
za dusze czyścowe.
Na Niedzielę.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus wylał za nas w Ogrójcu; racz wybawić dusze czyścowe, a mianowicie najbardziéj opuszczoną, i wprowadź ją do chwały Twojéj, gdzieby Cię chwaliła i błogosławiła na wieki. Amen.

Ojcze nasz i Zdowaś Maryo, De profundis
(Psalm pokutny na str. 309.)

Na Poniedziałek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus wylał za nas w okrutném biczowaniu swojém: racz wybawić dusze czyścowe a mianwicie[1] najbliższą wejścia do chwały Twojéj, aby jak najrychléj poczęła Cię chwalić i błogosławić na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrować Maryo, De profundis.


Na Wtorek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jesus wylał za nas w bolesném cierniem Ukoronowaniu: racz wybawić dusze czyścowe a mianowice[2] skazaną na najdłuższe męki, aby nie opóźniała się tak bardzo z wychwalaniem i błogosławieniem Ciebie w chwale Twéj na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrować Maryo, De profundis.


Na Środę.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus wylał za nas po drogach Jerozolimskich, na świętych barkach swoich Krzyż swój dźwigając: racz wybawić dusze czyścowe a mianowicie najbliższą wejścia do chwały Twojéj, aby jak najrychléj poczęła Cię chwalić i błogosławić na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrować Maryo, De profundis.


Na Czwartek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Ciało i Krew Przenajdroższą Jezusa Syna Twojego, które ten Pan i Bóg nasz, w wigilią męki swojéj ukochanym Uczniom swoim za pokarm i za napój podał, i Kościołow swojemu na wieczną ofiarę, a wiernym swoim na chleb żywota zostawił! racz wybawić dusze czyścowe, a mianowicie najwięcéj mającą nabożeństwa do téj Tajemnicy nieskończonéj miłości Zbawiciela naszego, aby przez nię, z tymże Boskim Synem Twoim, i z Duchem świętym, wychwalała Cię i błogosławiła w chwale Twéj na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryo, De profundis.


Na Piątek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus w tenże dzień wylał za nas na drzewie Krzyża, szczególniéj z przenajświętszych rąk i nóg swoich; wybaw dusze czyścowe, a mianowicie tę, za którą modlić się jestem najbardziéj obowiązany, aby z mojéj winy nie opóźniało się jéj wejście do chwały Twojéj, gdzieby Cię chwaliła i błogosławiła na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryo, De profundis.


Na Sobotę.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, która wytrysnęła dla nas z Przenajświętszego boku Boskiego Syna Twego Jezusa, w obecności i niezmierną boleścią Świętéj Matki jego; wybaw dusze czyścowe, a mianowicie najwięcéj mającą nabożeństwa do téj Matki naszéj, by co prędzéj dusza ta wybrana weszła do chwały Twojéj, chwalić Cię i błogosławić na wieki, Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryo, De profundis.

Przypisy

  1. Przypis własny Wikiźródeł Błąd w druku; powinno być – mianowicie.
  2. Przypis własny Wikiźródeł Błąd w druku; powinno być – mianowicie.


Znak domeny publicznej
Tekst lub tłumaczenie polskie jest własnością publiczną (public domain), ponieważ prawa autorskie do niego wygasły (expired copyright).