Strona:PL Ołtarzyk polski katolickiego nabożeństwa.djvu/198

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Ta strona została przepisana.


Na Poniedziałek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus wylał za nas w okrutném biczowaniu swojém: racz wybawić dusze czyścowe a mianwicie najbliższą wejścia do chwały Twojéj, aby jak najrychléj poczęła Cię chwalić i błogosławić na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrować Maryo, De profundis.


Na Wtorek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jesus wylał za nas w bolesném cierniem Ukoronowaniu: racz wybawić dusze czyścowe a mianowice skazaną na najdłuższe męki, aby nie opóźniała się tak bardzo z wychwalaniem i błogosławieniem Ciebie w chwale Twéj na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrować Maryo, De profundis.


Na Środę.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus wylał za nas po drogach Jerozolimskich, na świętych barkach swoich Krzyż swój dźwigając: racz wybawić dusze czyścowe a mianowicie najbliższą wejścia do chwały Twojéj, aby jak najrychléj poczęła Cię chwalić i błogosławić na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrować Maryo, De profundis.


Na Czwartek.

O Panie Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Ciało i Krew Przenajdroższą Jezusa Syna Twojego, które ten Pan i Bóg nasz, w wigilią męki swojéj ukochanym Uczniom swoim za pokarm i za napój podał, i Kościołow swojemu na wieczną ofiarę, a wiernym swoim na chleb żywota zostawił! racz wybawić dusze czyścowe, a mianowicie najwięcéj mającą nabożeństwa do téj Tajemnicy nieskończonéj miłości Zbawiciela na-