Strona:PL Tadeusz Boy-Żeleński - Nasi okupanci.djvu/133

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Ta strona została uwierzytelniona.

niu kierownika i każdej jego zmianie zawiadamia właściciel przychodni bezzwłocznie, a w każdym razie nie później niż w ciągu 8 dni, Komisarjat Rządu m. st. Warszawy. Kierownik przychodni jest odpowiedzialny przed władzami nadzorczemi pod każdym względem za działalność przychodni i jest w zakresie lecznictwa i higjeny przełożonym sił lekarskich i innych zatrudnionych w przychodni.
Kierownik przychodni uczestniczy w inspekcjach, dokonywanych przez delegatów władz nadzorczych, przedstawia władzom nadzorczym sprawozdanie roczne z działalności przychodni, według wzoru i w terminie ustalonym przez Ministra Spraw Wewnętrznych, przestrzegając obowiązującego mianownictwa chorób.

§ 8.
Kierownictwo Przychodni obowiązane jest stosować się do dążeń władz nadzorczych, w sprawie usuwania wykazanych przez te władze usterek i zmiany personelu, nieodpowiadającego zadaniu.
§ 9.
Tak kierownik Przychodni (§ 6) jak i inni lekarze przyjmujący w Przychodni (§ 7) będą mieli oznaczone stałe godziny przyjęć w Przychodni, a nazwiska tych lekarzy i godziny ich przyjęć będą podane do publicznej wiadomości w poczekalni Przychodni.
§ 10.
Prócz kierownika Przychodni, udzielają pomocy lekarskiej w przychodni i inni lekarze, posiadający prawo praktyki w Państwie Polskiem, zaangażowani w tym kierunku przez właściciela przychodni w porozumieniu z kierownikiem.
§ 11.
Lokal przychodni winien być tak urządzony i utrzymywany, by przyjmowanie chorych, udzielanie porad i wykonywanie zabiegów mogło odbywać się zgodnie z zasadami higjeny oraz współczesnemi wymaganiami.