Strona:PL Tadeusz Boy-Żeleński - Nasi okupanci.djvu/134

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Ta strona została uwierzytelniona.
Zmiany w przeznaczeniu poszczególnych ubikacyj w przychodni, określone w planie, wymagają zezwolenia władzy nadzorczej.
Przychodnia winna być zaopatrzona w niezbędne przyrządy do badania i leczenia chorych, opatrunki, środki do odkurzania oraz przybory do utrzymania czystości.
§ 12.
Kierownik przychodni i lekarze ordynujący w przychodni są obowiązani do donoszenia o wypadkach chorób zakaźnych i innych chorób występujących nagminnie, oraz o wypadkach chorób zawodowych, stosownie do obowiązujących przepisów prawnych.
§ 13.
W przychodni winien być prowadzony skorowidz przyjmowanych chorych z wyszczególnieniem imienia, nazwiska, wieku, zatrudnienia, adresu i daty zgłoszenia do przychodni.
Nadto winny być prowadzone także inne książki i zapiski, jakie okażą się niezbędne dla sporządzenia sprawozdań rocznych z działalności przychodni.
§ 14.
Właściciel może zamknąć przychodnię, jednak winien o tem zawiadomić pisemnie władze nadzorcze conajmniej na miesiąc przed zamknięciem przychodni.
§ 15.
Bezpośrednią władzą nadzorczą nad przychodnią jest Komisarjat Rządu m. st. Warszawy, który będzie z reguły wykonywać nadzór za pośrednictwem swoich funkcjonarjuszów fachowych lekarzy.
§ 16.
Zmiana statutu lub jego poszczególnych paragrafów wymaga zatwierdzenia władzy nadzorczej.


Zatwierdzony przez Komisarjat Rządu m. st. Warszawy dnia 16/IX 1931 r. za Nr. L. Z. J. II. I c/6.