Dziennik Dolnośląski nr 114 (47)/Nie dla turystów

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
>>> Dane tekstu >>>
Tytuł Nie dla turystów
Podtytuł Przepustki do Czechosłowacji
Pochodzenie Dziennik Dolnośląski nr 114 (47)
Redaktor Włodzimierz Suleja
Wydawca Norpol-Press sp. z o.o.
Data wyd. 7 marca 1991
Miejsce wyd. Wrocław
Źródło Skany na Commons
Inne Cały tekst
Pobierz jako: EPUB  • PDF  • MOBI 
Okładka lub karta tytułowa
Indeks stron


Przepustki do Czechosłowacji
Nie dla turystów

Jak informuje Wydział Prasowy MSW, w związku z przywróceniem od 1 marca małego ruchu granicznego między RP a CSRF, organami uprawnionymi do wydawania przepustek przekraczania granicy są: komendy wojewódzkie policji w Krośnie, Krakowie, Nowym Sączu, Opolu, Katowicach, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Jeleniej Górze i Wałbrzychu, a także komendy rejonowe w Gorlicach, Lesku, Nowym Targu, Suchej, Żywcu, Zakopanem, Głubczycach, Nysie, Prudniku, Raciborzu, Cieszynie, Pszczynie, Rybniku, Wodzisławiu, Bystrzycy Kłodzkiej, Kamiennej Górze, Kłodzku, Lubaniu Śląskim, Nowej Rudzie, Zgorzelcu.
Wprowadza się przepustki
• jednorazowe - ważne 14 dni, a uprawniające do przebywania w pasie małegu ruchu granicznego, czyli do 15 km, przez okres 3 dni. Wystawiane są ze względów rodzinnych lub innych ważnych powodów. Opłata skarbowa za przepustkę jednorazową wynosi 2000 zł.
• Stałe - ważne 12 miesięcy, uprawniające do każdorazowego pobytu w Czechosłowacji przez 7 dni, przysługujące zatrudnionym lub wykonującym inne czynności po stronie czechosłowackiej do 15 km, użytkującym grunty lub inne użytki rolne i leśne w pasie do 15 km granicy, legitymującym się wyjątkowo ważnymi powodami (rodzinnymi, szkolnymi, naukowymi). Opłata za tę przepustkę wynosi 7000 zł.
Dzieci do lat 15 mogą przekraczać granicę i przebywać w pasie do 15 km bez przepustki w towarzystwie jednego z rodziców lub opiekuna i są wpisane do przepustki. Przepustki uprawniają do przekraczania granicy tylko w przejściach określonych w przepustce.

Postanowienia o małym ruchu granicznym nie dotyczą ruchu turystycznego. (PAP)


Tekst udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.
Dodatkowe informacje o autorach i źródle znajdują się na stronie dyskusji.