Wikiźródła:Strona główna

Z Wikiźródeł, repozytorium wolnych materiałów źródłowych
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Witamy w serwisie
WikisourcePL.png

Wikiźródła to społeczny projekt, którego celem jest utworzenie wolnego repozytorium tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń w formie stron wiki. Gromadzimy i przechowujemy tutaj w postaci cyfrowej wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie). W polskich Wikiźródłach jest obecnie 148 481 tekstów 853 autorów – zamieszczone materiały należą do domeny publicznej lub dostępne są na wolnej licencji.

Przyłącz się do nas! Każdy może rozwijać Wikiźródła – także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. więcej

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Zając
Adolf Dygasiński

Porwał się Malwa, uklęknął, złożył ręce, pochylił głowę, odmawiał z zapałem modlitwę, a była to modlitwa nad modlitwami, podniesiona skruchą grzesznika, który się poczuwa do winy i błaga o przebaczenie(...).
Wybiegł jeden i drugi zając, każdy z nich słyszał pod krzakiem szmer szeptu, podobny do szmeru strumyka, do szumu jodły, do głosu wiekuistych potęg, które przemawiają podczas ciszy nocnej. Przystawały zające, nasłuchiwały, jak dusza ludzka w pracy natchnienia wznosi się ponad świat cały i pojmuje wtedy to, co jest niepojęte.

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

Józef Czechowicz, rys. Jan Wydra (1937).jpg

Józef Czechowicz

Polski poeta, awangardysta i katastrofista; redaktor kilkunastu czasopism (literackich i dziecięcych), autor słuchowisk radiowych.

Alfabetyczny spis tekstów tego autora

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Wikicytaty Wikicytaty: Cytaty
Commons Commons: Galeria


 

Crystal Clear action edit.png Nowe materiały źródłowe


Projekty siostrzane Wikiźródeł

Odwiedź także strony Fundacji Wikimedia oraz Stowarzyszenia Wikimedia Polska.