Wikiźródła:Strona główna

Z Wikiźródeł, repozytorium wolnych materiałów źródłowych
Skocz do: nawigacja, szukaj
Witamy w serwisie
WikisourcePL.png

Wikiźródła to społeczny projekt, którego celem jest utworzenie wolnego repozytorium tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń w formie stron wiki. Gromadzimy i przechowujemy tutaj w postaci cyfrowej wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie). W polskich Wikiźródłach są obecnie 72 683 teksty 1039 autorów – zamieszczone materiały należą do domeny publicznej lub dostępne są na wolnej licencji.

Przyłącz się do nas! Każdy może rozwijać Wikiźródła – także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. więcej

Crystal Clear action playlist.png Kalendarium

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Odezwa Gubernatora Dystryktu Galicji Wächtera wygłoszona z okazji udzielonego przez Adolfa Hitlera zezwolenia na utworzenie "SS Schutzende Division Galizien" przez Ukraiński Cetralny Komitet"
Gubernator Dystryktu Galicja Otto Wächter

Do zdolnej do noszenia broni młodzieży Galicji

Führer, uznając pełną postawę Galicji pozwolił temu krajowi włączyć się do walki i dozwolił na formowanie "SS Schutzende Division Galizien".

Każdy żołnierz tej dywizji otrzyma umundurowanie, płacę, wyżywienie i zabezpieczenie swojej rodziny, na równi z niemieckimi żołnierzami. Religijna opieka nad ochotnikami spoczywać będzie w rękach ukraińskich duchownych.

Lwów, 28 kwietnia 1943 roku

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

I Vasov3 (cropped).jpg

Iwan Wazow

Bułgarski pisarz, historyk i polityk.

Alfabetyczny spis tekstów tego autora

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Commons Commons: Galeria


 

Crystal Clear action edit.png Nowe materiały źródłowe

Projekty siostrzane Wikiźródeł

Odwiedź także strony Wikimedia Foundation oraz Stowarzyszenia Wikimedia Polska.