Wikiźródła:Strony do usunięcia

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Na tej stronie możesz umieścić teksty, które Twoim zdaniem powinny zostać usunięte z Wikiźródeł. Tutaj możesz też poprzez głosowanie pomóc zdecydować, czy dana strona ma być usunięta.

Zobacz też archiwum głosowań.

Zasady[edytuj]

Podejmowanie decyzji o ewentualnym usunięciu
 • Strony raz zgłoszone tutaj powinny pozostawać na tej liście przez tydzień; w tym czasie każdy Wikiskryba ma prawo wypowiedzieć się jednoznacznie za lub przeciw skasowaniu, przy czym może uzasadnić swój pogląd.
 • Prosimy nie usuwać szablonu "do skasowania" ze strony oraz z tej listy - ta decyzja pozostaje w rękach wszystkich głosujących.
 • Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu zostaną usunięte w ciągu tygodnia. W przeciwnym wypadku decyduje wynik głosowania. Nie należy kasować haseł przed upływem tego terminu, choćby sprawa wydawała się oczywista.
 • Jeśli "nominujący" wycofa swój głos i nie będzie innych głosów za usunięciem strony w ciągu doby po tym wycofaniu, strona może być usunięta z wykazu SdU.

Uwaga:

 • nowe wpisy prosimy dodawać na górze, a nie na dole odpowiedniej sekcji
 • zalecane jest poinformowanie edytorów o umieszczeniu tekstu na poniższej liście
 • zakwalifikowanie hasła na listę SdU nie zastępuje kwalifikowania na inne listy
 • prosimy każde hasło umieszczać oddzielnie
 • prosimy nie usuwać (nie zmieniać) żadnych wypowiedzi, nawet swoich, gdyż może to doprowadzić do nieporozumień w dyskusji - najlepiej stosować przekreślenie uzyskiwane tagami <del>przekreślenie</del>.

Lista haseł[edytuj]


Indeks:Portrety literackie tom 2 (Lucjan Siemieński), Indeks:Portrety literackie tom 3 (Lucjan Siemieński), Indeks:Portrety literackie tom 4 (Lucjan Siemieński)[edytuj]

Zbyt optymistycznie dodane indeksy, leżą od 2011 roku, a nawet pierwsza część nie doczekała się choćby częściowego opracowania. Rekomenduję na razie usunięcie. Bonvol (dyskusja) 22:54, 6 lis 2017 (CET)

Autor:Hieronim Morsztyn[edytuj]

Przeniesiona z Wikipedii lista, bez linków do tekstów w Wikiźródłach. Brak jakichkolwiek tekstów lub indeksów odwołujących się do tego autora. Autor strony nie jest aktywnym Wikiskrybą ani nie zadeklarował podjęcia prac nad tekstami z listy w najbliższym czasie. Ankry (dyskusja) 10:21, 25 lis 2017 (CET)

Informacyjnie: poza starodrukami (w szanse opracowania których bardzo wątpię) znalazłem 2 opracowania, z których przy pewnym nakładzie pracy można wyekstrahowac kilka tekstów Hieronima:
 • Karola Mecherzyńskiego (Polona) z 1859 i
 • Marii Dynowskiej (Polona: cz. 1 (wymaga pocięcia) i cz.2) z 1910
Reszta, to współczesne, z ostatnich lat. Ankry (dyskusja) 10:58, 25 lis 2017 (CET)
Właśnie zauważyłem, że autor podjął pewne działania zmierzające do zamieszczenia tekstów. Nie są one wprawdzie w peni zgodne z polityka publikacji, niemniej (przynajmniej na obecnym etapie) wycofuję niniejszy wniosek. Ankry (dyskusja) 19:06, 25 lis 2017 (CET)