Wikiźródła:Strony do usunięcia

Z Wikiźródeł, repozytorium wolnych materiałów źródłowych
Skocz do: nawigacja, szukaj
Do usunięcia

Na tej stronie możesz umieścić teksty, które Twoim zdaniem powinny zostać usunięte z Wikiźródeł. Tutaj możesz też poprzez głosowanie pomóc zdecydować, czy dana strona ma być usunięta.

Zobacz też archiwum głosowań.

Zasady[edytuj]

Podejmowanie decyzji o ewentualnym usunięciu
  • Strony raz zgłoszone tutaj powinny pozostawać na tej liście przez tydzień; w tym czasie każdy Wikiskryba ma prawo wypowiedzieć się jednoznacznie za lub przeciw skasowaniu, przy czym może uzasadnić swój pogląd.
  • Prosimy nie usuwać szablonu "do skasowania" ze strony oraz z tej listy - ta decyzja pozostaje w rękach wszystkich głosujących.
  • Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu zostaną usunięte w ciągu tygodnia. W przeciwnym wypadku decyduje wynik głosowania. Nie należy kasować haseł przed upływem tego terminu, choćby sprawa wydawała się oczywista.
  • Jeśli "nominujący" wycofa swój głos i nie będzie innych głosów za usunięciem strony w ciągu doby po tym wycofaniu, strona może być usunięta z wykazu SdU.

Uwaga:

  • nowe wpisy prosimy dodawać na górze, a nie na dole odpowiedniej sekcji
  • zalecane jest poinformowanie edytorów o umieszczeniu tekstu na poniższej liście
  • zakwalifikowanie hasła na listę SdU nie zastępuje kwalifikowania na inne listy
  • prosimy każde hasło umieszczać oddzielnie
  • prosimy nie usuwać (nie zmieniać) żadnych wypowiedzi, nawet swoich, gdyż może to doprowadzić do nieporozumień w dyskusji - najlepiej stosować przekreślenie uzyskiwane tagami <strike>przekreślenie</strike>.

Lista haseł[edytuj]

Przebrzmiałe akordy[edytuj]

Strona osierocona, bez źródeł, oznaczona jako stub, czyli zalążek całości, zapewne w założeniu miała być stroną indeksową tomiku wierszy. Nie ma go jednak ani w FBC, ani na Allegro. Początkowo były na niej linki do 4 wierszy, w związku ze znalezieniem źródła i przeniesieniem do innego zbioru, na stronie zostały dwa linki. Wnioskuję o pozostawienie wierszy, ale o usunięcie tej strony indeksowej, zdaje się, że całkowicie zbędnej. Wieralee (dyskusja) 21:23, 28 maj 2015 (CEST)

Crystal Clear action button cancel.png Usunąć. Wg tej strony zbiorek nigdy nie wydany; zapwne pozostał w rękopisie. Ale autorkę strony przydało by się powiadomić. Ankry (dyskusja) 21:50, 28 maj 2015 (CEST)

Usunięte wobec braku sprzeciwu. Ankry (dyskusja) 14:13, 19 cze 2015 (CEST)

Przyrzeczenie lekarza weterynarii[edytuj]

witam,
tekst bez podanego źródła, autorstwa, pochodzenia... Nie spełnia kryteriów polityki publikacji.
Zdzislaw (dyskusja) 18:22, 6 lip 2015 (CEST)

Źródło wprawdzie tu niepodane, ale łatwo jest je znaleźć w Wikipedii: przysięga jest integralną częścią Kodeksu Etyki Lekarza Weterynarii. Krajowy Zjazd Lekarzy Weterynarii, który kodeks uchwalił, ma umocowanie ustawowe (Ustawa z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych), zatem jego uchwały mają moc dokumentów urzędowych. Czyli pojęcie autora jest w tym przypadku bezprzedmiotowe (nie jest to utwór z punktu widzenia PA). Zgodność z polityką publikacji, to zupełnie inna bajka. Ale skoro tekst nie jest używany jako ilustracja artykułu w Wikipedii (w Wikipedii jest jego kopia), to może nie ma sensu go tu trzymać. Co innego, gdybyśmy mieli cały kodeks... Ankry (dyskusja) 20:56, 6 lip 2015 (CEST)
@Ankry: "problem" także polega własnie na tym, iż "nasz" tekst jest niezgodny z tym w aktualnej wersji "Kodeksu..." oraz tekstem w wikipedii. Być może to jakaś wcześniejsza wersja, ... podtrzymuję wniosek o usunięciu. Zdzislaw (dyskusja) 21:08, 6 lip 2015 (CEST)
Słusznie: starsza wersja. Oryginalne źródło jest tu.
I jeszcze "Z dniem wejścia w życie Kodeksu Etyki Lekarza Weterynarii traci moc uchwała Nr 16/2001/V V Krajowego Zjazdu Lekarzy Weterynarii z dnia 17 czerwca 2001 r. w sprawie przepisów wprowadzających Kodeks Etyki i Deontologii Weterynaryjnej."
Z punktu widzenia PA jest OK, z punktu widzenia naszych zasad: niekoniecznie. Jest to fragment dokumentu i jako taki nie za bardzo ma u nas rację bytu. Ankry (dyskusja) 21:34, 6 lip 2015 (CEST)
Crystal Clear action button cancel.png Usunąć Wieralee (dyskusja) 16:26, 11 lip 2015 (CEST)

Usunięte wobec braku sprzeciwu. Zdzislaw (dyskusja) 00:01, 14 lip 2015 (CEST)

Wyrok śmierci wydany przez bojowców na inspektora szkół ludowych guberni łomżyńskiej Newskiego[edytuj]

witam,
tekst bez podanego źródła, autorstwa, pochodzenia... Nie spełnia kryteriów polityki publikacji.
Sam zamieszczający pisał w opisie edycji (przekopiowane z Wikipedii, niezweryfikowane, wydaje się jednak autentyczne), jednakże na wikipedii próżno szukać źródła, "wydaje mi się" to za mało, autentyczność w mojej ocenie znikoma (poza brakami wymienionymi przeze mnie w pierwszym zdaniu). Zdzislaw (dyskusja) 15:05, 11 lip 2015 (CEST)

Usunięte wobec braku sprzeciwu. Zdzislaw (dyskusja) 18:25, 19 lip 2015 (CEST)

Odezwa Żydowskiej Organizacji Bojowej[edytuj]

Nie mam pełnego rozeznania, ale wydaje mi się, że ten tekst narusza PA. Autor odezwy w:Icchak Cukierman zmarł w 1981 roku, redaktorzy gazety w której została opublikowana, zmarli w 1975 i w 1991 roku. Sama Żydowska Organizacja Bojowa organem państwowym nie była...
Wydaje mi się, że powinniśmy ten tekst usunąć. Wieralee (dyskusja) 22:27, 13 lip 2015 (CEST)

ZTCW, prawa do tekstów opublikowanych w gazetach ma na mocy ustawy wydawca (z wyjątkiem tekstów "mających samodzielne znaczenie" - cokolwiek to znaczy). A prawa wydawcy wygasają 70 lat od publikacji... Ankry (dyskusja) 00:13, 14 lip 2015 (CEST)
  • Samodzielne znaczenie ma wiersz, nowela, artykuł. A odezwa? Wieralee (dyskusja) 00:59, 14 lip 2015 (CEST)