Wikiźródła:Strony do usunięcia

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Na tej stronie możesz umieścić teksty, które Twoim zdaniem powinny zostać usunięte z Wikiźródeł. Tutaj możesz też poprzez głosowanie pomóc zdecydować, czy dana strona ma być usunięta.

Zobacz też archiwum głosowań.

Zasady[edytuj]

Podejmowanie decyzji o ewentualnym usunięciu
  • Strony raz zgłoszone tutaj powinny pozostawać na tej liście przez tydzień; w tym czasie każdy Wikiskryba ma prawo wypowiedzieć się jednoznacznie za lub przeciw skasowaniu, przy czym może uzasadnić swój pogląd.
  • Prosimy nie usuwać szablonu "do skasowania" ze strony oraz z tej listy - ta decyzja pozostaje w rękach wszystkich głosujących.
  • Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu zostaną usunięte w ciągu tygodnia. W przeciwnym wypadku decyduje wynik głosowania. Nie należy kasować haseł przed upływem tego terminu, choćby sprawa wydawała się oczywista.
  • Jeśli "nominujący" wycofa swój głos i nie będzie innych głosów za usunięciem strony w ciągu doby po tym wycofaniu, strona może być usunięta z wykazu SdU.

Uwaga:

  • nowe wpisy prosimy dodawać na górze, a nie na dole odpowiedniej sekcji
  • zalecane jest poinformowanie edytorów o umieszczeniu tekstu na poniższej liście
  • zakwalifikowanie hasła na listę SdU nie zastępuje kwalifikowania na inne listy
  • prosimy każde hasło umieszczać oddzielnie
  • prosimy nie usuwać (nie zmieniać) żadnych wypowiedzi, nawet swoich, gdyż może to doprowadzić do nieporozumień w dyskusji - najlepiej stosować przekreślenie uzyskiwane tagami <del>przekreślenie</del>.

Lista haseł[edytuj]


Kucharka litewska (1913)/Skróty[edytuj]

Nie uźródłowiona twórczość własna, brak takiej tabeli w tekście tej książki. Odkąd odrzuciliśmy możliwość tworzenia niemożliwych do uźródłowienia stron ze skrótami w Skryptorium, Wikiskryba co prawda nie tworzy kolejnych takich stron, ale: 1) nie posprzątał po sobie i nie zgłosił już utworzonej strony ze skrótami do usunięcia 2) nadal w sposób masowy produkuje linki do takowych stron w innych indeksach, które najwidoczniej postanowił w przyszłości utworzyć, nie tylko bez zgody społeczności, ale nawet przy jej zdecydowanym sprzeciwie. Dlatego wnioskuję również o masowe usunięcie linków do innych tego typu stron. Wieralee (dyskusja) 22:43, 1 lut 2017 (CET)

Głosowanie[edytuj]

Strona usunięta. Wieralee (dyskusja) 21:09, 9 lut 2017 (CET)

Lista żołnierzy rannych podczas bitwy pod Budziszynem (1813) i pochowanych w Gliwicach[edytuj]

W obecnej formie strona nie spełnia wymogów polityki publikacji a autor najwyraźniej nie jest zainteresowany doprowadzeniem jej do wymaganego stanu. Ankry (dyskusja) 19:12, 24 cze 2017 (CEST)


Usunięte Ankry (dyskusja) 20:03, 1 lip 2017 (CEST)