Wikiźródła:Strony do usunięcia

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Do usunięcia

Na tej stronie możesz umieścić teksty, które Twoim zdaniem powinny zostać usunięte z Wikiźródeł. Tutaj możesz też poprzez głosowanie pomóc zdecydować, czy dana strona ma być usunięta.

Zobacz też archiwum głosowań.

Zasady[edytuj]

Podejmowanie decyzji o ewentualnym usunięciu
 • Strony raz zgłoszone tutaj powinny pozostawać na tej liście przez tydzień; w tym czasie każdy Wikiskryba ma prawo wypowiedzieć się jednoznacznie za lub przeciw skasowaniu, przy czym może uzasadnić swój pogląd.
 • Prosimy nie usuwać szablonu "do skasowania" ze strony oraz z tej listy - ta decyzja pozostaje w rękach wszystkich głosujących.
 • Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu zostaną usunięte w ciągu tygodnia. W przeciwnym wypadku decyduje wynik głosowania. Nie należy kasować haseł przed upływem tego terminu, choćby sprawa wydawała się oczywista.
 • Jeśli "nominujący" wycofa swój głos i nie będzie innych głosów za usunięciem strony w ciągu doby po tym wycofaniu, strona może być usunięta z wykazu SdU.

Uwaga:

 • nowe wpisy prosimy dodawać na górze, a nie na dole odpowiedniej sekcji
 • zalecane jest poinformowanie edytorów o umieszczeniu tekstu na poniższej liście
 • zakwalifikowanie hasła na listę SdU nie zastępuje kwalifikowania na inne listy
 • prosimy każde hasło umieszczać oddzielnie
 • prosimy nie usuwać (nie zmieniać) żadnych wypowiedzi, nawet swoich, gdyż może to doprowadzić do nieporozumień w dyskusji - najlepiej stosować przekreślenie uzyskiwane tagami <strike>przekreślenie</strike>.

Lista haseł[edytuj]


Wiersze rozproszone[edytuj]

Strona indeksowa dla dwóch wierszy, non-proof, brak źródła, najprawdopodobniej twórczość własna. Niczego nie wnosi, nie do uźródłowienia. Proponuję usunąć. Wieralee (dyskusja) 17:38, 12 lut 2016 (CET)

Powiadomiłem autora.
Hasło "Wiersze rozproszone" prawdopodobnie zostało zaczerpnięte z tego serwisu. Trudno mi powiedzieć, czy to twórczość literata, czy Bokszczanina. Jeżeli nie ma takiego cyklu w przedwojennych wydaniach, to Crystal Clear action button cancel.png Usunąć. Ankry (dyskusja) 14:12, 16 lut 2016 (CET)
Crystal Clear action button cancel.png UsunąćZdzislaw (dyskusja) 14:42, 18 mar 2016 (CET)

Zobowiązanie Instruktorskie[edytuj]

witam,
tekst bez podanego źródła, autorstwa, pochodzenia... Nie spełnia kryteriów polityki publikacji. Zdzislaw (dyskusja) 00:11, 22 kwi 2016 (CEST)

 • Crystal Clear action button cancel.png Usunąć: próbowałam już wiele razy znaleźć legalne źródła, ale wszystkie były NPA, nie wiem, czy ten tekst był publikowany w tej redakcji przed wojną... Wieralee (dyskusja) 10:18, 22 kwi 2016 (CEST)

O mili królowie[edytuj]

witam,
tekst bez podanego źródła, autorstwa, pochodzenia... Nie spełnia kryteriów polityki publikacji. Zdzislaw (dyskusja) 00:13, 22 kwi 2016 (CEST)

Podobno jest w Śpiewniku kościelnym Siedleckiego. Pytanie: od którego wydania? Ankry (dyskusja) 14:59, 22 kwi 2016 (CEST)
 • Jeśli było, to raczej tylko w pierwszych wydaniach. Pierwsze wydanie Śpiewniczka Siedleckiego ukazało się podobnież w 1878 roku -- i faktycznie w jednym ze źródeł pieśń datowana jest także na 1878 rok. Znalazłam wyd. 5 z 1895 roku -- tej pieśni tam nie ma. Podobnie w wydaniach z roku 1908 i 1922. Wieralee (dyskusja) 17:58, 22 kwi 2016 (CEST)
 • Raczej w nowszych. Wspomniane wyżej wydanie XL. jest zapewne z 2001 roku. Czyli źródło jakieś wg mnie jest, pozostaje kwestia PA. Ankry (dyskusja) 19:15, 22 kwi 2016 (CEST)