Strona:PL Ołtarzyk polski katolickiego nabożeństwa.djvu/094

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została przepisana.


znaczył, i jego za piastuna Syna Twego obrał: daj, prosimy Cię, aby za jego proźbami i zasługami, Kościół Twój Św. pokoju zażywał, i abyśmy do wiecznego widzenia Twego i zażywania przyjść mogli.
Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha świętego, Bóg po wszystkie wieki wiekó. Amen.

Modlitwa V.

Powinność usług naszych, Tobie Wszechmogący Panie, oddajemy, pokornie upraszajc, abyś za przyczyną Błogosławionego Józefa, Oblubieńca Rodzicielki Syna Twego, Pana naszego Jezusa, swoje łaski i dobrodziejstwa w nas pomnażał, a my, na oświadczenie przeciw niemu naszego nabożeństwa, te Majestatowi Twemu oddajemy modlitwy. Przez tegoż Pana naszego Jezusa Chrystuda, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Modlitwa VI.

O najłaskawszy Zbawiciela mego Piastunie Józefie Ś., na którego ręku Ten, który wszystką machinę świata w trzech zatrzymuje palcach, odpoczywał; z którego Opatrzności Ten, który Chlebem żywym jest, żądał pożywienia, pod którego obronę Ten, który wszystkim w Nim pokładajcym nadzieję, jest szczególn ucieczk, schraniał sie do Egiptu uchodzc i powracajc: przyjmij, pokornie uprszam, staranie o duszy mojéj, aby we wszystkich okazyach, przy Twojéj opiece, bezpieczny odpoczynek miała. Kieruj, pokornie upraszam, stopy moje, po Egipcie tego świata, aby jako błędna owca, drogi przykazań Boskich nie chybiła, aby przy Twéj opiece przeszła doczesne dobra, wiecznych nie straciwszy; abym bieg życia przepędziwszy, kończąc go, za twém staraniem i przyczyn, Chlebem Anielskim, którym jest Syn Twój mniemany Jezus, a Zbawiciel mój, był(a) posilony(a) i do żywota postpił(a) wiecznego. Amen.

Modlitwa VII.

Przez Ciebie, Józefie ś., niech przystęp mamy do Jezusa prawdziwego i Jednorodzonego Bożego, a mniemanego Twego Syna, o! Józefie przebłogosławiony, któy dostąpiłeś na ziemi tego szczęścia i zaszczytu, że byłeś strażnikiem honoru niewinności N. Maryi Panny i opieknem Zbawiciela świata, racz się wstawić za nami biednymi ludźmi do Jezusa Chrystusa, i uproś nam łaski po-