Strona:PL Ołtarzyk polski katolickiego nabożeństwa.djvu/093

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została przepisana.


Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
Zmiłuj się nad nami.
Jezu Chryste usłysz nas. Jezu Chryste wysłuchaj nas.
Kyrie elejson. Chryste elejson. Kyrie elejson.
Ojcze nasz itd.

Antyfona. Józefie synu Dawidów, nie bój się pojąć Maryi, małżonki twojéj, albowiem co się w niéj narodziło, z Ducha Świętego jest.
W. Módl się za nami święty Józefie.
O. Abyśmy się stali godnymi obietnic Pana Chrystusowych.Modlitwy do ś. Józefa

I.

Wspomnij sobie, o cudowny mój Opiekunie święty Józefie, że według świadectwa ś. Teresy, Twéj wiernéj sługi nie słyszano nigdy, aby ktokolwiek uciekajcy się do Ciebie z prawdziwą pobożnością i ufnością nie był wysłuchany: otóż pozostjąc w téj słodkiéj nadziei, dążę do Ciebie o godny Oblubieńcze Maryi, rzucam się do nóg Twoich błagając Twéj opieki, łaski i ratunku, nie odrzucaj méj pokornéj proźby, ale ją przedstaw Temu, który chciał być nazwany Synem Twoim. Amen.

II. Modlitwa bardzo skuteczna.

O święty Józefie, Ojcze i Opiekunie Dzieci Maryi, Stróżu wierny, któremu Bóg powierzył pieczę nad Zbawcą świata i nad Mary Panną nad Pannami, błagam Cię przez Jezusa i Mary, wysłuchaj mnie w téj potrzebie (tu wymień o co chcesz prosić) i spraw także, abym wolny(a) od wszelkiego grzechu, czystém zawsze sercem służył(a) Jezusowi, Maryi i Tobie. Amen.

III. Akt poświęcenia się ś. Józefowi.

Błogosławiony Józefie, poświęcam się Twéj służbie, i cały(a) się Tobie oddaję, bądź zawsze moim Ojcem, moim Opiekunem i Przewodnikiem, osobliwie w drodze zbawienia. Uproś mi wielką czystość serca i niech za Twym przykładem wszystkie moje uczynki będ na większą chwałę Boga. Racz nakoniec, o wielki Święty, przybyć mi na ratunek w godzinę śmierci. Amen.

Modlitwa IV.

Wszechmogący i najłaskawszy Boże, któryś Błogosławionego Józefa sprawiedliwego, Syna Dawidowego, Błogosławionej Pannie Maryi Matce Twojéj, za Oblubieńca prze-