Strona:Kraszewski Kajetan - Ze wspomnień Kasztelanica.djvu/116

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została uwierzytelniona.
w r. 1791, pułkownik wojsk polskich, dziedzic Dobiesławic etc. z żony Emilii Mikorskiej, miał tylko jedną córkę: Stanisławę, zmarłą w dzieciństwie.
Pok. IX. — Ferdynand Erazm, piąty, syn Antoniego z Dąmbskiej, ur. w r. 1795, zmarł w r. 1852, ekonomista i historyk, radca wojewodzki, dziedzic Koszczał i Siekierek, żonaty był z Teklą z Kraszewskich, córką Jana z Tarkowa, znaną z niektórych prac literackich, pozostawił z niej dwóch synów: Włodzimierza i Jana.
Pok. X. — Włodzimierz, syn Ferdynanda z Kraszewskiej, urodził się w r. 1821, długoletni radca Towarzystwa kred. ziem., odziedziczył rodzinny majątek Płowce po stryju swoim Józefie Kalasantym, synu kasztelana Antoniego (trzecim) ze Zboińskiej, żonaty z Klotyldą Mierosławską, ma jedynego syna Józefa Kalasantego.
Pok. XI. — Józef Kalasanty, syn Włodzimierza z Mierosławskiej, ur. w r. 1861, odziedzicza majątek rodzinny Płowce, żonaty z Maryą Grotowską, z którą ma syna Jana Włodzimierza, urodzonego w r. 1892.
Pok. X. — Jan, syn Ferdynanda, urodzony z Kraszewskiej r. 1826, zmarł w r. 1890, żonaty był z Zofią Zaręba Celińską, z której syn Zygmunt.
Pok. IX. — Wincenty Bonawentura Biesiekierski szósty, syn kasztelana Antoniego z Dąmbskiej, ur. w r. 1797, zmarł w r. 1860, dziedzic dóbr Koneck na Kujawach, żonaty był z Serafiną Biesiekierską, z linii młodszej (B. patrz niżej) córką Stanisława miecznika kruszwickiego (Pok. VIII), pozostawił córek dwie: Annę za Słupskim i Helenę za Grodzickim, oraz synów czterech: Romana, Antoniego, Wiktora i Juliana.
Pok. X. — Roman, pierwszy syn Wincentego z Biesiekierskiej, ur. r. 1821, żona Bronisława Sławoszewska z niej córki: Bronisława za Bogusławskim i Wanda, oraz synowie: Włodzimierz i Andrzej.
Pok. XI. — Andrzej, syn Romana ze Sławoszewskiej, ur. 1852, dziedzic Blakowej Woli, żona Anna z Kozłowskich, z niej córka Janina i syn Jerzy ur. 1885 r.
Pok. X. — Antoni, drugi syn Wincentego z Biesiekierskiej, ur. r. 1825, żona Józefa z Kosińskich, zmarł w r. 1886, bezdzietny.
Pok. X. — Wiktor, trzeci syn Wincentego z Biesiekierskiej, ur. r. 1838,