Strona:Kraszewski Kajetan - Ze wspomnień Kasztelanica.djvu/115

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została uwierzytelniona.
A)Linia starsza.
Pok. VI. — Andrzej, syn Adama, Biesiekierski z Zakrzewskiej, ur. r. 1659, stolnik bydgoski, rotmistrz chorągwi pancernej, uczestniczył w wyprawie wiedeńskiej (1683), dziedzic Łatkowa i Zagajewic, zmarł w r. 1750, żonaty był dwukrotnie: 1-o voto z Anną Ziemęcką podczaszanką sochaczewską, sterilis; 2-o voto z Petronellą Głębocką chorążanką inowrocławską, z której pozostawił synów: Antoniego i Jana.
Pok. VII. — Antoni, syn Andrzeja z Głębockiej, ur. r. 1719, łowczy inowrocławski, dziedzic Zagajewic, które sprzedał i zszedł bezpotomnie ze świata, przeżywszy lat ośmdziesiąt kilka.
Pok. VII. — Jan, syn Andrzeja z Głębockiej, ur. w r. 1720, podkomorzy inowrocławski, kawaler orderu św. Stanisława, dziedzic Łatkowa, Płowiec, Pilichowa i Piołunowa, żonaty był z Maryanną Wolską podkomorzanką, z której miał tylko jednego syna Antoniego Dezyderego; zmarł w r. 1796.
Pok. VIII. — Antoni Dezydery, syn Jana z Wolskiej, urodził się w r. 1743, kilkakrotny poseł na sejmy, kasztelan kowalski (1788), dziedzic dóbr Grabie, Pomarzany, Koneck, Płowce, Pilichowa, Piołunowa i innych, umarł w r. 1818, żonaty był dwa razy: 1-o voto z Anielą hrabianką Zboińską, wojewodzianką płocką, zmarłą w r. 1787, z której miał trzech synów: Feliksa, Hieronima i Józefa Kalasantego, oraz dwie córki: Józefę za Maksymilianem Celińskim i Honoratę za Dąmbskim; druga żona Antoniego kasztelana Aniela Anna hrabianka Dąmbska z Kaczkowa, dała mu pięciu synów: Stanisława, Ferdynanda, Wincentego, Ludwika i Maryana.
Pok. IX. — Feliks, pierwszy, syn Antoniego ze Zboińskiej, ur. r. 1778, poseł na sejm, żonaty z Konstancyą Sokolnicką, zszedł ze świata bezpotomnie w r. 1841.
Pok. IX. — Hieronim, drugi, syn Antoniego że Zboińskiej, wyszedł z kraju i przepadł bez wieści.
Pok. IX. — Józef Kalasanty, trzeci, syn Antoniego ze Zboińsktej, ur. w r. 1781, dziedzic Płowiec, żonaty z Elżbietą Wolską, zmarł bezpotomny w r. 1857.
Pok. IX. — Stanisław, czwarty, syn Antoniego, urodzony z Dąmbskiej