Strona:Kodex Napoleona - Z przypisami - Xiąg trzy.djvu/35

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została przepisana.


rowi rewii woyska, lub korpusu woyska, do którego umarły należał. Ci officerowie odeślą expedycyą tego do urzędnika ſtanu cywilnego mieysca, w którém oſtatnie zamieszkanie umarłego było.

98. Urzędnik ſtanu cywilnego zamieszkania ſtron, obowiązany wciągnąć zaraz w reieſtra expedycyą aktu ſtanu cywilnego, przesłaną sobie od woyska.

DZIAŁ VI.
o Sprostowaniu Aktów stanu Cywilnego.

99. Gdyby żądano sproſtowania aktu ſtanu cywilnego, Trybunał przynaleźny ſtanowić bedzie, z dozwoleniem apellacyi, i na wnioski Prokuratora Cesarskiego. Strony interesowane przywołanemi będą, ieżeli tego potrzeba.

100. Wyrok sprostowania nigdy użytym bydź nie może przeciw ſtronon interesowanym, gdy go nie żądały, albo do tego przywołanemi nie były.
101. Wyroki sproſtowania natychmiaſt po ich przysłaniu, wpisane będą w reiestrach przez urzędnika ſtanu cywilnego, i wzmianka o tém uczyniona będzie na brzegu aktu poprawionego.

    Procureur , Mandataire , Fonde de pouvoir , Umocowany, Pełnomocnik. Jest osobny Tytuł Trzynasty w Xiędze Trzeciey o Pełnomocnictwie. Liczby i oznaki szcze-