Strona:Kodex Napoleona - Z przypisami - Xiąg trzy.djvu/25

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została przepisana.


sca, godziny w których zapowiedzi ogłoszone były, i wpisany będzie w reieſtr ieden, w którym położone będą na każdey ſtronicy kart liczby i oznaki szczególne, podobnie iak sie mówiło w artykule 41. i składany corocznie w kancellaryi trybunału okręgu.

64. Wyciąg aktu zapowiedzi, zawieszony będzie na drzwiach domu gminnego, przed dni ośm od pierwszey zapowiedzi do drugiey; obchód małżeński dopiero dnia trzeciego, nie rachując dnia ogłoszenia, po drugiey zapowiedzi, uskutecznionym bydź może.

65. Jeżeli obchód małżeński w przeciągu roku od upłynionego czasu zapowiedzi, wykonanym nie był, to nie może bydź wykonany, aż po nowych zapowiedziach, podług wyższych przepisów.
66. Akta przeciwieństw do małżeńſtwa, podpisane będą na oryginale i na kopii przez osoby sprzeciwiaiące się, albo ich pełnomocników szczególnych i urzędowych; wręczone będą z kopiią pełnomocnictwa ſtronom osobiście albo w ich zamieszkaniu, i urzędnikowi ſtanu cywilnego, który podpisze na oryginale, że ie widział.

67. Urzędnik ſtanu cywilnego zrobi bez odwłoki wzmianke w krótkości przeciwieństw, na reieſtrze zapowiedzi; równie na brzegu wpisania rzeczonch przeciwieńſtw, uczyni wzmiankę