lice Polski, w których mamy najwięcej lasów. 10. Przeczyta fragment z książki „Żywoty drzew“ Ejsmonda, lub opowiadanie o lesie z książek Dyakowskiego, Weryho i in.
23. Miłośniczka gier.
1. Umie bawić się w 15 gier: 5 bieżnych, 6 towarzyskich, w tym 2 ze śpiewem. 2. Umie wytłumaczyć innym dzieciom: jedną grę bieżną, jedną rzutną i jedną towarzyską. Umie pokierować zabawą. 3. Gra w serso, toczy obręcz, skacze przez długi i przez krótki sznur.
24. Gimnastyczka.
1. Lubi gimnastykować się, wykonuje sprawnie ruchy z lekcji gimnastyki, trzyma się prosto. 2. Przeskoczy przez sznur na wysokości (trzeba ustalić indywidualnie), skacze w dal. Trafia piłeczką do celu. Rzuca piłkę w dal. 3. Wejdzie na drzewo, przejdzie przez płot, przeskoczy przez rów. 4. Fika koziołka. 5. Bawi się żwawo w 10 gier ruchowych i 2 gry drużynowe np.: kwadrant, dwa ognie. 6. Zręcznie tańczy taniec gromady i dwa inne.
25. Rowerzystka.
1. Potrafi sama wsiadać i zsiadać z roweru. 2. Wprawnie jeździ. 3. Wyminie wprawnie przeszkody. 4. Wie, gdzie dzieci mogą jeździć, od ilu lat trzeba mieć prawo jazdy. 5. Zna nazwy ważniejszych części roweru. 6. Utrzymuje w porządku rower.
Strona:Gwiazdki Zuchowe.djvu/30
Wygląd
Ta strona została uwierzytelniona.