Strona:Śpiewnik kościelny czyli pieśni nabożne z melodyjami w kościele katolickim używane (Mioduszewski).djvu/0721

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Ta strona została przepisana.


4. W dzień Ofiarowania N. M. P. choćby we Środę lub w Sobotę przypadło, śpiewa się Cz. I.
5. Przez Oktawę N. M. P. Różańcowej śpiewa się codzjennie zrana o N. M. P. po południu o Im. Jezus Część jedna, która z porządku następuje.

III. W Kościołach nareszcie, w których nie codzień lecz tylko w Niedziele i Święta uroczyste śpiewany bywa, śpiewa się tym porządkiem, i to tylko o N. M. P.

1. Od pierwszej Niedzieli Adwentu aż do N. M. P. Gromn. Cz. I.
2. Przez Post Wielki, Część II.
3. Od Wielkanocy aż do Ś. Trójcy, Część III.
4. Od S. Trójcy zaś aż do Adwentu i po N. M. P. Gromnicznej aż do Postu, śpiewają się wszystkie Części porządkiem, co Niedziela Część inna.


Melodyje Różańcowe.

Począwszy od S. Trójcy aż do Adwentu i od N. M. P. gromnicznej aż do Wielkiego Postu, Tajemnice w trzech częściach Różańca tak o N. M. P. jak o Im. Jezus, śpiewają się podług pospolitej i zwyczajneJ każdemu z nich melodyi; w inne zaś czasy zmieniają, I tak:

1. Część I. o N. M. P. w Adwencie śpiewa się jak: Tobie nad pomysł. — a od Bożego Narodzenia jak: Raduj się ziemio. Część I. o Im. Jezus w Adwencie jak: Głos wdzięczny, lub Urząd zbawienia, — a od Bożego Narodz. jak: Pójdźmy wszycy, lub O błogosławiony.
2. Część II. o N. M. P. w Poście jak: Rozmyślajmy dziś, lub Boska dobroci. Część II. o Im. Jezus w Poście jak: O duszo wszelka.
3. Część III. o N. M. P. wczasie Wielkan. jak: Zwyciężca śmierci. Część lII. o Im. Jezus w tymże czasie jak: Wesoły nam.

Hymny czyli Pieśni na początku każdej Części Różańca położone, śpiewają się podług własnej ich melodyi. W Adwencie zaś, w Poście i na Wielkanoc, stosownie do czasu. Wiersze, Antyfony, Ojcze nasz, i t. d. jak w Koronce o Swiętej Trójcy.