Palę Paryż/Notka wydawcy

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
<<< Dane tekstu >>>
Autor Towarzystwo Wydawnicze „Rój“
Tytuł Notka wydawcy
Pochodzenie Palę Paryż
Data wydania 1931
Wydawnictwo Towarzystwo Wydawnicze „Rój“
Drukarz Karol Prochaska
Miejsce wyd. Warszawa
Źródło Skany na Commons
Inne Cała książka
Pobierz jako: Pobierz Cała książka jako ePub Pobierz Cała książka jako PDF Pobierz Cała książka jako MOBI
Indeks stron

Powieść niniejsza ogłoszona została drukiem w języku francuskim w odcinku paryskiej „Humanité“ (dziennika o nakładzie 250.000 egz.). Niebawem ukaże się ona w wydaniu książkowem, nakładem jednego z największych wydawnictw francuskich, Flammariona, poprzedzona przedmową Henri Barbussa. W wydaniu rosyjskiem powieść „Palę Paryż“ osiągnęła zawrotną cyfrę 220.000 egz., przyczem pierwsze jej wydanie w liczbie 140.000 egz. wyczerpane zostało całkowicie w przeciągu zaledwie trzech dni. Przełożona na język niemiecki, rozpocznie się drukować w najbliższych dniach w odcinku „Arbeiter Illustrierte Zeitung“ („A. I. Z.“ — pisma o nakładzie 300.000 egz.), poczem ukaże się bezpośrednio w wydaniu książkowem nakładem „Neuer Deutscher Verlag“. Tłumaczona jest obecnie również na języki angielski i hiszpański. Przerobiona na film, zapowiedziana została już jako jedna z czołowych produkcyj bieżącego sezonu.
Uważaliśmy za stosowne i konieczne zaznajomić polską publiczność czytającą z tak szeroko idącą po świecie książką polskiego pisarza, którą w wydaniu polskiem na prośbę naszą zaopatrzył przedmową p. Juljusz Kaden-Bandrowski.
W paru miejscach opuściliśmy drobne ustępy tekstu, co zaznaczyliśmy kropkami, ściśle odpowiadającemi ilości opuszczonych wierszy.

TOW. WYD. „RÓJ“.
Tekst jest własnością publiczną (public domain). Szczegóły licencji na stronie autora: anonimowy.