Strona:Bruno Jasieński - Palę Paryż.djvu/002

  Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
  Ta strona została uwierzytelniona.
  Powieść niniejsza ogłoszona została drukiem w języku francuskim w odcinku paryskiej „Humanité“ (dziennika o nakładzie 250.000 egz.). Niebawem ukaże się ona w wydaniu książkowem, nakładem jednego z największych wydawnictw francuskich, Flammariona, poprzedzona przedmową Henri Barbussa. W wydaniu rosyjskiem powieść „Palę Paryż“ osiągnęła zawrotną cyfrę 220.000 egz., przyczem pierwsze jej wydanie w liczbie 140.000 egz. wyczerpane zostało całkowicie w przeciągu zaledwie trzech dni. Przełożona na język niemiecki, rozpocznie się drukować w najbliższych dniach w odcinku „Arbeiter Illustrierte Zeitung“ („A. I. Z.“ — pisma o nakładzie 300.000 egz.), poczem ukaże się bezpośrednio w wydaniu książkowem nakładem „Neuer Deutscher Verlag“. Tłumaczona jest obecnie również na języki angielski i hiszpański. Przerobiona na film, zapowiedziana została już jako jedna z czołowych produkcyj bieżącego sezonu.
  Uważaliśmy za stosowne i konieczne zaznajomić polską publiczność czytającą z tak szeroko idącą po świecie książką polskiego pisarza, którą w wydaniu polskiem na prośbę naszą zaopatrzył przedmową p. Juljusz Kaden-Bandrowski.
  W paru miejscach opuściliśmy drobne ustępy tekstu, co zaznaczyliśmy kropkami, ściśle odpowiadającemi ilości opuszczonych wierszy.

  TOW. WYD. „RÓJ“.