Ołtarzyk polski katolickiego nabożeństwa/Modlitwa na uroczystość Wielkanocy

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki

Na uroczystość Wielkanocy.

Nauka. Święto dzisiejsze, przez które Kościół obchodzi pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, jest najuroczystsze w roku ztąd, że toż Zmartwychwstanie Zbawiciela i Pana naszego jest najchwalebniejszą jego Tajemnicą, jako najokazalszy dowód Jego Bóstwa i prawdy Jego Religii; i jest względem nas największéj wagi przeto, że w niém mamy zakład i wizerunek naszego zmartwychwstania duchownego, i przyszłego zmartwychwstania naszych ciał. — Oddajmyż z wielką pociechą duszy najgłębszy pokłon Zmartwychwstałmu Jezusowi, błagając o łaskę, abyśmy jedynie dla Niego żyli, który dla nas umarł i zmartwychwstał.

MODLITWA.

O Boże przedwieczny, który nam dziś otwierasz wieczności bramę przez zwycięztwo, jakiém Syn Twój pokonał śmierć; umacniaj nadzieję moję, a pomóż mi, Panie najmiłościwszy, niech powstanę z grzechów moch. Z najgłębszém uczuciem padam przez Boskim Majestatem Twoim, Zbawicielu mój, wszechmocnością swoją z grobu wstający; i przez tę najchwalebniejszą Tajemnicę Twoję proszę Cię o łaskę Wiary jak najwyższéj, i dostąpienie chwały Twéj Niebieskiéj, który z Ojcem w społeczności Ducha świętego żyjesz i królujesz po wszystkie wieki. Amen.Znak domeny publicznej
Tekst lub tłumaczenie polskie jest własnością publiczną (public domain), ponieważ prawa autorskie do niego wygasły (expired copyright).