Dyskusja Wikiźródeł:Strona główna/Archiwum sie 2005-paź 2006

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Archive Ta strona to archiwum dyskusji. Proszę jej nie edytować. Nowe komentarze należy kierować na bieżącą stronę dyskusji.

Za kilka dni cytat ze Strony głównej Przyszedł czas, aby każdy z własnej inicjatywy pełnił dobre uczynki. [i zmienił swój sposób życia - na zgodny z życzeniami Matki Bożej.] zostanie przeniesiony do Wikicytatów na Papież Jan Paweł II) Niki 20:27, 10 Apr 2005 (UTC)


Szablon:NPA-autor

Ten szablon wprowadza w błąd. Prawa autorskie wygasają 70 lat po śmierci autora, nie po publikacji. W związku z tym bez pozwolenia autora nie można publikować żadnych utworów Wisławy Szymborskiej czy Leopolda Staffa. Ausir

Czy zin może być źródłem

Cześć. Jestem mattness, jestem hmm... właścicielem? Red naczem strony shadowrun-polska.prv.pl. Stronka jest o grze fabularnej Shadowrun (właścicielem praw jest WizKids). Zrobiliśmy przygodę - e-book -> http://www.shadowrun.pro24.pl/srpl/index.php?option=com_remository&Itemid=112&func=fileinfo&parent=category&filecatid=30 . Tekst i grafa nasza. Jak widać, mamy pozwolenie na używanie nazwy "Shadowrun". No i pytanie jest takie - czy można tutaj dodać naszą przygodę, czy też nie? Z górki dzięki za odpowiedź. PS. @tsca - dawaj linka do "aktualne", a nei tnij jak leci

Hej. Powinniście się raczej zainteresować projektem Wikibooks - tam jest miejsce na tego typu rzeczy. Pozdrawiam, tsca

Dzięki. Ze wspomnianej górki :) . Ale zaraz, zaraz - nie chce mi się tego wszystkiego konwertować z dokumentu pdf / rtf na format wiki... Do tego dochodzą jeszcze grafiki, a to już ponad siły każdego maniaka. Wolałbym to wrzucić tutaj - ale, jak wspomniałem na początku, nie jestem pewien, czy jest to zgodne ze sposobem postępowania na wiki. Czy wśród wikipedystów jest ktoś, kto zna prawo na tyle, by orzec, czy można tutaj dać taki dokument, czy nie? Napisałem ja, od grafików mam deklarację, że mogę korzystać z grafik jak chcę. Problem tkwi, że cała historia rozgrywa się w świecie gry - licencjonowanej gry. Mam zgodę na użycie ich znaku towarowego, ale nie wiem, czy to wystarcza na wiki. Z góry dzięki za odpowiedź.

  1. Nie. Wikiźródła nie są miejscem na tego typu materiały. Podręczniki, e-booki tworzy się w ramach Wikibooks; tam chyba zresztą już jakieś RPG jest.
  2. Co do "nie chce mi się" - nic na to nie poradzę, jeśli Ci się nie chce, to nie wrzucaj :-) (ew. poszukaj w sieci makra do Worda, które konwertuje dokument do składni Wiki)
  3. A na poważnie: licencja GFDL, na której opiera się Wikibooks, zezwala każdemu na dowolne modyfikacje i nieograniczone użycie (także komercyjne) wrzuconych materiałów. Nie wiem, czy taka licencja Ci odpowiada i masz tak szeroko zakrojoną zgodę na wykorzystanie znaków towarowych i praw autorskich.
  4. Dalszą dyskusję powinieneś chyba prowadzić z ludźmi z Wikibooks...

tsca

To może ja wypowiem się jako "człowiek z Wikibooks". :) Wikibooks to serwis służący wspólnemu tworzeniu książek - nie są nam przydatne gotowe materiały, powinny one trafiać właśnie na Wikiźródła. Jeśli macie gotową, dopracowaną przygodę, nie widzę sensu wkładać dużo pracy w konwertowanie jej do formatowania wiki tylko po to, żeby siedziała na serwerze. --Derbeth 21:39, 14 gru 2005 (UTC)


pytanko

Jak dodać własną kategorie? Pozdrawiam --Akira 21:39, 14 gru 2005 (UTC)

Tak samo jak artykuł, np. pisząc artykuł należący do tej kategorii i edytując ją.

Turkish Wikisource / Tureckie Wikiźródła

Please add Turkish Wikisource in your main page. Lütfen Ana sayfanıza Türkçe VikiKaynak'ı da ekleyiniz. Absar

dalej nie ma odnośnika do tureckich Wikiźódeł !!!
Nawet przez grzeczność należałoby je umieścić !