Przyrząd podtrzymujący członek męski

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
>>> Dane tekstu >>>
Autor Feliks Hahn
Tytuł Przyrząd podtrzymujący członek męski
Wydawca Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
Data wyd. 15 maja 1933
Miejsce wyd. Warszawa
Źródło Skany na Commons
Inne Pobierz jako: EPUB  • PDF  • MOBI 
Okładka lub karta tytułowa
Indeks stron
Warszawa, 15 maja 1933 r.
URZĄD PATENTOWY
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
OPIS PATENTOWY




Nr 18011.


Dr. med. Feliks Hahn
(Lwów, Polska).



Kl. 30 d, 15
Przyrząd podtrzymujący członek męski.
Zgłoszono 1 kwietnia 1932 r.
Udzielono 28 lutego 1933 r.



Wynalazek dotyczy przyrządu do podtrzymywania członka męskiego. Przyrząd jest wykonany z pojedyńczego półsztywnego gumowego skrawka. Skrawek ten jest płaski, o stałej grubości, tylko na brzegu przednim i na obydwóch brzegach bocznych grubość jego zmniejsza się.
Na rysunku przedstawiono przykład wykonania przyrządu podtrzymującego. Fig. 1 przedstawia rozwinięty skrawek, posiadający brzegi boczne 1, brzeg przedni 2 oraz brzeg tylny 3 z występem 4. Fig. 2 przedstawia zwinięty skrawek w widoku zgóry, fig. 3 — przekrój poprzeczny zwiniętego skrawka, a fig. 4 — jego widok perspektywiczny. Do przytrzymywania przyrządu służą dwa pierścienie gumowe 5.
W celu użycia przyrządu podtrzymującego należy owinąć członek (w stanie zwiotczałym) skrawkiem w ten sposób, aby brzeg 2 podpierał żołędź, brzeg 3 opierał się o kość łonową, a występ 4 — o mosznę.

Zastrzeżenia patentowe.

1.Przyrząd podtrzymujący członek męski, znamienny tem, że jest wykonany z pojedyńczego półsztywnego skrawka gumowego, który zostaje owinięty na członku męskim i ustalony dwoma pierścieniami gumowymi.
2.Przyrząd podtrzymujący według zastrz. 1, znamienny tem, że przedni brzeg (2), służący do podpierania żołędzi jest płaski, a tylny brzeg posiada występ (4), opierający się o mosznę.

Dr. med. Feliks Hahn.



Druk L. Bogusławskiego i Ski, Warszawa


Tekst jest własnością publiczną (public domain). Szczegóły licencji na stronie autora: Feliks Hahn.