Wikiźródła:Prośby do administratorów

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W tym miejscu użytkownicy polskojęzycznej edycji Wikiźródeł mogą zgłosić prośby o interwencje i zadania dla administratorów oraz biurokratów.

Celem funkcjonowania tej strony jest ułatwienie kontaktu społeczności z administratorami oraz utrzymanie jednego centralnego miejsca do zgłaszania próśb. Ponadto strona ma na celu koordynację działań administracyjnych oraz dostarczać informacje na temat technicznych zmian w narzędziach administratorów.

Uwaga: ta strona nie służy do podejmowania dyskusji na bieżące tematy, rozwiązywania konfliktów pomiędzy użytkownikami bądź składania skarg na administratorów; w tych sprawach skorzystaj ze Skryptorium.

Replacement filing cabinet.svg Archiwum zgłoszeń

Jakie sprawy szczególnie można tu zgłaszać?
 • Zgłoszenie wandalizmu, działalności na szkodę projektu
 • Wniosek o nadanie flagi bota
 • Prośba o zabezpieczenie lub odbezpieczenie strony
 • Prośba o zaimportowanie strony z siostrzanego projektu
 • Wniosek o nadanie uprawnień redaktora
 • Wszelkie wnioski i uwagi w stosunku do zmian, jakie pojawiły się na Wikiźródłach

Jeśli masz jakąś sprawę do administratorów, która nie została wymieniona powyżej, to także śmiało zgłaszaj, ale upewnij się, że rozwiązanie nie znajduje się na stronach pomocy.
Bot nie odświeża statusu indeksu[edytuj]

Indeks Warszawianki został dodany przed korektą nazwy pliku na Commons, w związku z czym początkowo nie odnosił się on do istniejącego pliku (i nie miał strony {{IndexPages}}). Teraz już się odnosi, ale bot nie aktualizuje statusu indeksu i cały czas ma on adnotację "[w trakcie zmiany statusu]". Spróbowałem utworzyć stronę IndexPages ręcznie, coś tam losowego kombinować, ale bot nadal nie aktualizuje treści. Może trzeba usunąć indeks i IndexPages i ponownie utworzyć to pierwsze? --Matlin (dyskusja) 10:22, 2 maj 2019 (CEST)

Gtk-ok.svg Załatwione już dawno --Matlin (dyskusja) 07:37, 28 lis 2019 (CET)

Wniosek o nadanie uprawnień redaktora[edytuj]

Dzień dobry, chciałbym uzyskać status redaktora, ponieważ spełniam warunki potrzebne do jego uzyskania. Minęło już 14 dni od zarejestrowania mojego konta i spełniam warunek 100 nieusuniętych edycji. Jeśli to ma znaczenie, od dwóch lat jestem też redaktorem na Wikipedii. Proszę o rozpatrzenie mojego wniosku. Skoczny Kacper (dyskusja) 08:33, 19 lip 2019 (CEST)

Crystal Clear app clean.png Zrobione Miłego edytowania! :) Salicyna (dyskusja) 17:40, 19 lip 2019 (CEST)

Strony z EK[edytuj]

Usunięcie zgłoszonych do EK stron z indeksu Żyd wieczny tułacz (oprórcz Żyd wieczny tułacz (Sue, 1929)/Tom IV/całość. Już wyjaśniliśmy sobie z Wydartym taktykę postępowania. Został zaktualizowany plik ze skanami indeksu, trzeba poprzesuwać strony i musi być luz. --Matlin (dyskusja) 07:36, 28 lis 2019 (CET)

Gtk-ok.svg Załatwione Bonvol (dyskusja) 07:52, 28 lis 2019 (CET)

Prośba o przyznanie flagi bota[edytuj]

WolanBot[edytuj]

 • Nazwa operatora bota (link do strony użytkownika): Wolan
 • Wykaz przyznanych flag:
 • Planowane działania: Drobne usprawnienia podobne do [1]. Może czasem pomogę tu Zadania dla botów. Flaga potrzebna, żeby nie śmiecić w OZ. :)
 • Dane techniczne bota (opcjonalne): pywikibot, AWB
Cześć, prośbę zamieściłem prawie miesiąc temu. Jest coś z nią nie tak? Jeśli są jakieś wątpliwości, to z przyjemnością wyjaśnię. Pozdrawiam, Wolan (dyskusja) 16:39, 16 lut 2020 (CET)
Pinguj od razu do: @Ankry:, @Bonvol: bo reszta choćby i chciała to i tak nie ma mocy sprawczej ;) Electron Smiley kabelsalat.gif <Odpisz> 20:09, 16 lut 2020 (CET)

Gtk-ok.svg Załatwione @Wolan: utwórz proszę informacyjną stronę bota oraz dopisz bota do listy. Ankry (dyskusja) 20:20, 16 lut 2020 (CET)

MatlinBot[edytuj]

 • Nazwa operatora bota (link do strony użytkownika): Matlin
 • Wykaz przyznanych flag:
 • Planowane działania: Proste działania masowe, typu znajdź i zamień.
 • Dane techniczne bota (opcjonalne): obsługiwany na razie tylko przez AutoWikiBrowser.

MatlinBot (dyskusja) 20:43, 19 lut 2020 (CET) Matlin (dyskusja) 20:46, 19 lut 2020 (CET)

Proszę o wykonanie kilku przykładowych edycji i utworzenie strony informacyjnej bota. Ankry (dyskusja) 22:03, 19 lut 2020 (CET)