Strona:PL Ołtarzyk polski katolickiego nabożeństwa.djvu/101

  Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
  Ta strona została przepisana.


  Abyś nas od wszelkigo niedowiarstwa, kacerstwa i ślepoty serca uchować raczył, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.
  Abyś nas do uczestnictwa drogich i niebieskich pożytków tego Sakramentu przywieść raczył, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.
  Abyś nas w godzinę śmierci naszéj tym niebieskim pokarmem wzmocnić i obronić raczył, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.
  Synu Boży, Ciebie prosimy, Wysłuchaj nas.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
  Przepuść nam Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
  Wysłuchaj nas Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
  Zmiłuj się nad nami.
  Chryste usłysz nas. Chryste wysłuchaj nas.
  Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.

  Ojcze nasz. Zdrowaś Maryo.


  MODLITWA.

  Boże! któryś nam w Sakramencie cudownym męki Twéj pamiątkę zostawił, racz nam dać, błagamy, iżbyśmy do przyjmowania Najśw. Ciała Twojego i Krwi Twojéj jak najczęściéj, i jak najgłębszém nabożeństwem dla uleczenia i zbawienia dusz naszych przez Ciebie odkupionych przystępowali; i świętością tegoż Sakramentu przez Boskie zasługi Twoje Króelstwo niebieskie sobie zapewnili. Któy z Bogiem Ojcem w jedności Ducha ś. żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.


  MODLITWA
  o błogosławieństwo Najśw. Sakramentu.

  Zbawicielu mój, który raczyłeś drogie swe Ciało i drogą Krew swoję zostawić nam w tym Najśw. Sakramencie, wielbię w nim Ciebie Boga mojego, z najgłębszą miłością i pokorą; a że jesteś źródłem wszelkiego błogosławieństwa, błagam litości Twojéj, Boże! pobłogosław mnie i tym wszystkim, za których Ci modlitwy moje śmiem ofiarować. — Uwolnij serca nasze od grzechów wszelkich, oczyść je i poświęć Twoją Boską łaską. Błogosław nam, jakoś błogosławił uczniom Twoim, wstępując do nieba; iżbyśmy ducha Twego pełni i nim się zawsze rządząc, mogli dostąpić błogosławieństwa, które gotujesz w królestwie wieczném Wybranym Twoim. Amen.


  MODLITWA
  przed procesyą z Najśw. Sakramentem.

  Panie Jezu Chryste! któryś nam w Najś. Sakramencie pod przymiotami chleba i wina