Strona:PL Ignacy Gajewski - Nowy Instytut Weterynaryjny w Warszawie.pdf/11

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Ta strona została przepisana.

pokój o 2 oknach), obszerne audytoryum o 5 oknach, które z jednej strony łączy się z laboratoryum, z drugiej zaś z pokojem, w którym znajdują się termostaty, wreszcie pokój dla służby.
Przez szerokie wejście w parterowej części budynku wchodzi się do obszernej, o 6 oknach, sali sekcyjnej, z podłogą z terrakoty. Po lewej jej stronie jedne drzwi prowadzą do prosektoryum anatomii patologicznej (dużego pokoju o 2 oknach), drugie do dużej sali, przeznaczonej dla pomieszczenia małych zwierząt doświadczalnych. W tej ostatniej sali podłoga jest również z terrakoty.

Budynek dla epizoocyologii, bakteryologii i anatomii patologicznej.

Budynek kuźni, w części jednopiętrowy, w części parterowy, znajduje się pośrodku między budynkiem anatomii normalnej i budynkiem epizoocyologii i bakteryologii. Część parterowa przeznaczona jest na kuźnię, oświetloną z 3 stron 7 dużemi oknami. W części jednopiętrowej, na parterze, znajduje się mieszkanie dla kowala i gabinet nauczyciela podkownictwa, obszerny pokój o 2 oknach. Na I. piętrze znajduje się mieszkanie nauczyciela kucia, składające się z 3 pokoi, przedpokoju i kuchni.
Poza budynkiem kuźni stoi mały parterowy budyneczek przeznaczony na skład węgla i drzewa.
We wszystkich budynkach i pomieszczeniach, z wyjątkiem wspomnianych wyżej, podłogi są drewniane, olejno pomalowane. Ogrzewanie budynków odbywa się zapomocą dostatecznej ilości pieców, oświetlenie jest gazowe. Co się tyczy zaopatrzenia w wodę budynków Instytutu, to strona ta przedstawia się bardzo