Strona:PL Gałczyński - Ogród warzywny na dwustu metrach kwadratowych.djvu/60

  Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
  Ta strona została uwierzytelniona.
  NASTĘPNE LATA.

  W następnych latach będziemy hodowali buraków i wczesnych kartofli tylko po jednym zagonie i będziemy zakładali co rok po jednym zagonie truskawek w Sierpniu po wczesnych kartoflach. Co rok także skasujemy w Lipcu jeden zagon truskawek i zasiejemy na tym zagonie fasolkę.
  Tym sposobem będziemy stale mieli truskawki na trzech zagonach: na jednym nowe założone w Sierpniu po wczesnych kartoflach, na drugim zeszłoroczne, dające największe owoce, i na trzecim dwuletnie, dające największy zbiór, które po zbiorze zostaną usunięte i na ich miejscu będzie posiana fasolka.
  Nie będziemy w drugim roku uprawy hodowali tych samych warzyw na tym samym miejscu.
  To, co hodowaliśmy na zagonach od 1-go do 8-go włącznie, będziemy teraz hodowali na zagonach od 11-go do 18-go, z tą tylko różnicą, że na zagonie 14-ym, gdzie wypadałoby dać buraki, damy, jak już wspomnieliśmy, wczesne kartofle i po nich truskawki.
  To zaś, co hodowaliśmy na zagonach 9-ym, 10-ym i t. d. do 18-go, — będziemy w drugim roku hodowali na zagonach 1-ym, 2-gim i t. d. do 10-go.
  W trzecim roku przywrócimy wszystko na te same miejsca, na jakich były w pierwszym, to znaczy, że wszystkie warzywa będą znowu na tych nu-