Strona:PL Gałczyński - Ogród warzywny na dwustu metrach kwadratowych.djvu/35

  Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
  Ta strona została uwierzytelniona.

  jaki złoty, ale natomiast będziemy dobierali się do „Żółtej Dippego“, której mamy po cztery rzędy na każdym zagonie i która powinna zaopatrzyć nas w tę najlepszą i najzdrowszą ze wszystkich jarzyn jeszcze przez połowę Czerwca.

  Podlewanie rozsady.
  B — za wysoko.
  A — dobrze.

  W połowie Maja siejemy na rozsadniku 2 gramy sałaty „Faworytka Rudolfa“. Zrobimy rzędy co 5 cm., jak dla kapusty, tylko, że zasiejemy gęściej na rzędzie (co 1 cm.). W połowie Maja również, — na uwolnionych po „Królowej“ rzędach, czyli na tych samych, na których rośnie już kalarepka, sadzimy na zagonach 11, 12 i 13-ym naprzemian z kalarepą rozsadę kapusty co 40 cm. na rzędzie. Potrzeba nam na obsadzenie trzech zagonów 115 sztuk rozsady kapusty.

  Na zagonie 14-ym sadzimy zamiast kapusty, kalafjory, także co 40 cm. ale tylko w dwa rzędy na zagonie, zostawiając na środkowym rzędzie samą tylko kalarepkę.
  W połowie Czerwca uprzątamy sałatę „Żółtą Dippego“ oraz kończymy zbiór kalarepki. Starannie motykując zagony, – dajemy po ¼ kg. Plantogenu na każdy zagon i sadzimy wziętą z rozsadnika sałatę „Faworytkę Rudolfa“, tak rzadko, jak kapustę (co 40 cm) w cztery rzędy na zagonie, t. j. tam, gdzie była sałata „Żółta Dippego“. Zużyjemy na to 200 sztuk