Strona:Mowa X. Wacława z Sulgostowa, kapucyna podczas uroczystego obchodu jubileuszowego 50-cio letniej rocznicy ślubów zakonnych M. Eufrazyi od św. Eliasza.pdf/6

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została uwierzytelniona.
—   6   —

śladowaniu ofiary i poświęceniu się Matki Bożej – był jakby tarczą ochronną i przebłagalną, zadośćczynną, pokutną ofiarą za winy ludzkie.
Biorąc więc udział w modlitwach i w błogosławieństwie spoczywającem nad Karmelem, starajcie się zdobywać także i wy sami na ofiarę, na poświęcenie się i na pokutę w życiu waszem, rozbudźcie w sercu waszem najczulszą pobożność do Matki Bożej, pamiętając, że Matka Boża jest i naszą Matką, przekazana nam przez Zbawiciela naszego na krzyżu.
A ta pobożność i gorliwość o chwałę Matki Bożej, która właściwie się wyraża przez Jej naśladowanie, jak zapewniają Ojcowie Kościoła, jest znamieniem, zapowiedzią zbawienia wiecznego.
O! Matko nasza Niebieska, my dzieci Twoje całem sercem, całą duszą miłujemy Ciebie, cześć ci oddajemy wspólnie z całem niebem — u stóp Twoich błagamy, pobłogosław nas tu wszystkich zebranych, aby to błogosławieństwo Twoje zapewniło nam wszystkim wieczne w niebie zbawienie. Amen.

L. 45.
(L. S.)
br. Floryan z Haczowa
Prowincyał.
 
Mowa niniejsza nie zawiera nic przeciwnego wierze św. katolickiej.
Ks. Stan. Spis
Cenzor.

L. 2415.

POZWALAMY DRUKOWAĆ.
Z Konsystorza Książęco-Biskupiego.
W Krakowie, dnia 13 maja 1902 r.
X. Jan Kard. Puzyna.
(L. S.)
Kraków. — Nakład autora. — Druk W. L. Anczyca i Sp. — 1902.