Aniół Stróż/Modlitwa do Trójcy Przenajświętszéj

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
<<< Dane tekstu >>>
Tytuł Modlitwa do Trójcy Przenajświętszéj
Pochodzenie Aniół Stróż chrześcianina katolika
Data wydania [przed 1900]
Druk Drukiem G. Jalkowskiego
Miejsce wyd. Grudziądz
Inne Zob. też Nabożeństwo tygodniowe w Ołtarzyku polskim katolickiego nabożeństwa
Indeks stron

MODLITWA
do Trójcy Przenajświętszéj.
C

Chwała Ojcu, który mnie mocą Swoją stworzył z nicości na obraz i podobieństwo Swoje. Chwała Synowi, który mądrością Swoją od piekła mnie wyzwolił i do nieba mi wstęp otworzył. Chwała Duchowi świętemu, który z miłości Swéj obdarza mnie bezustannie wszystkiemi łaskami do zbawienia mojego potrzebnemi. Chwała Trzem Osobom jedynego Boga w Trójcy nierozdzielnego, Ojcu, Synowi i Duchowi świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.
Cześć Ci oddaję najgłębszą, o Trójco przenajświętsza! wielbię Cię, chwalę i najpokorniejsze składam Ci dzięki, iżeś nam, o wielki nasz Boże, tę wzniosłą i niepojętą tajemnicę objawić raczył, a proszę Cię i błagam, abyś mi dał w silnéj i statecznéj wierze wytrwać aż do śmierci, abym czcić i wielbić mógł(a) w niebie na wieki to, co tu całém sercem wyznaję na ziemi: Ciebie Ojca i Syna i Ducha świętego, jedynego w trzech Osobach Boga. Amen.

Anioł Stróż Chrześcianina Katolika s 48.pngZnak domeny publicznej
Tekst lub tłumaczenie polskie jest własnością publiczną (public domain), ponieważ prawa autorskie do niego wygasły (expired copyright).