Przejdź do zawartości

Szablon:Witaj wiki

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki

Witaj! Dziękujemy, że przyłączyłeś(aś) się do Wikiźródeł; byłoby nam bardzo miło, gdybyś zdecydował(a) się zostać na dłużej, i zaangażował(a) w nasz projekt. Jesteśmy niewielką społecznością około dwudziestu regularnie edytujących użytkowników, okazjonalnie wspieraną przez osoby podróżujące po projektach. W której grupie się znajdziesz – to zależy już tylko od Ciebie.

Inaczej niż inne projekty Fundacji Wikimedia, Wikiźródła są niemal całkowicie wolne od sporów, kłótni i łamania zasad. Po części wynika to z samej natury projektu; przykładowo, jako że zajmujemy się niemal wyłącznie publikowaniem tego, co zostało już opublikowane przez innych, praktycznie nie musimy martwić się zasadą neutralnego punktu widzenia. Jeżeli chcesz odpocząć od wikistresu, nie tracąc jednocześnie kontaktu z edytowaniem, nasz projekt może okazać się idealnym miejscem na wypoczynek.

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) pracą przy publikacji i korekcie, zapraszamy na stronę Wikiprojektu Proofread, gdzie znajduje się zestawienie wszystkich tekstów, które aktualnie opracowujemy. Jeżeli nie znajdujesz tam tego, co Cię interesuje – śmiało dodaj własny! Wskazówki, jak pracować w proofread, znajdziesz na stronie pomocy. W razie jakichkolwiek problemów, zawsze możesz poprosić o pomoc w skryptorium, bezpośrednio któregoś z administratorów, a jeszcze lepiej – na kanale Wikiźródeł na Discordzie.

Jeżeli po prostu chcesz pomóc w utrzymaniu projektu, zapraszamy do udziału w małej administracji. Mamy sporo stron wymagających formatowania, podzielenia, czy uzupełnienia o źródła.

Miłej pracy i zabawy! 
[edytuj] [odśwież] Dokumentacja

Instrukcja użycia[edytuj]

Szablon służy do witania wikipedystów lub uczestników innych projektów siostrzanych. Tekst witajki powstał na bazie szablonu powitalnego z enwikisource: en:Template:Welcome.

Szablon pobiera sam informację o płci użytkownika, u którego jest wstawiany. Jednak może zdarzyć się sytuacja, że użytkownik przy rejestracji nie uzupełnił tego pola, wtedy pojawi się wersja dla obu płci. W wypadku, gdy użytkownik nie podał płci, ale jego nick jednoznacznie na nią wskazuje, można ją podać w szablonie:

Wersja dla kobiet Wersja dla mężczyzn
{{Witaj wiki|k}} {{Witaj wiki|m}}