Szablon:Witaj

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Witaj na Wikiźródłach!

Witaj, witaj na Wikiźródłach – polskojęzycznej wolnej bibliotece! Cieszymy się, że postanowiłeś(aś) do nas dołączyć.

Mam nadzieję, że polubisz ten projekt i zostaniesz z nami. Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś o nią dowolnego aktywnego administratora lub innego doświadczonego użytkownika. Możesz także zadać pytanie w Skryptorium lub poeksperymentować we własnym brudnopisie.

Przed przystąpieniem do pracy zapoznaj się z treścią następujących stron:

Pamiętaj: w tym projekcie możemy publikować teksty wyłącznie na wolnej licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na Tych Samych Warunkach wersja 3.0 (lub zgodnej), lub będących w domenie publicznej (czyli m.in. takich, których autor i/lub tłumacz zmarli ponad 70 lat temu).

Na Wikiźródłach odpowiadamy na stronach dyskusji, w wątku wiadomości, klikając na przycisk [odpowiedz]. Można też użyć szablonu ping z nickiem wikiskryby, dla którego przeznaczona jest wiadomość {{ping|nick wikiskryby}}. Wtedy jest on/-a o tym informowany/-a takim samym pomarańczowym paskiem, jaki Ty ujrzałeś(aś) przed chwilą. Każdą odpowiedź podpisujemy czterema tyldami: ~~~~, które są automatycznie zamieniane na Twój podpis, link do Twojej dyskusji oraz datę zamieszczenia wypowiedzi.

Miłej pracy i zabawy! 
[edytuj] [odśwież] Dokumentacja

Instrukcja użycia[edytuj]

Szablon pobiera sam informację o płci użytkownika, u którego jest wstawiany. Jednak może zdarzyć się sytuacja, że użytkownik przy rejestracji nie uzupełnił tego pola, wtedy pojawi się wersja dla obu płci. W wypadku, gdy użytkownik nie podał płci, ale jego nick jednoznacznie na nią wskazuje, można ją podać w szablonie:

Wersja dla kobiet Wersja dla mężczyzn
{{Witaj|k}} {{Witaj|m}}