Pomoc:Status strony: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 8 bajtów ,  3 lata temu
brak opisu edycji
 
Pierwsze trzy poziomy to standardowa ścieżka korekty:
* <span class=quality1>{{MediaWiki:Proofreadpage quality1 category}}</span> jest domyślnym statusem, którym oznaczamy nowe, przepisane przez nas strony (zob. [[:Kategoria:NieskorygowanaPrzepisana|wszystkie nieskorygowaneprzepisane strony]]).
* <span class=quality3>{{MediaWiki:Proofreadpage quality3 category}}</span> oznacza stronę przejrzaną<ref name="korekta">Przejrzenie polega na porównaniu tekstu ze skanem, nie tylko poprawieniu literówek podkreślonych przez edytory, ale też przestawionych i zmienionych słów, co wiąże się z koniecznością uważnego przeczytania tekstu również przez osoby korygujące.</ref> przez jednego wikiskrybę, innego niż ten który ją przepisał (zob. [[:Kategoria:Skorygowana|wszystkie skorygowane strony]]).
* <span class=quality4>{{MediaWiki:Proofreadpage quality4 category}}</span> oznacza stronę przejrzaną<ref name="korekta"></ref> przez dwóch wikiskrybów (innych niż przepisujący). '''Uwaga''': Przycisk umożliwiający oznaczenie strony jako ''uwierzytelniona'' dostępny jest dopiero dla wikiskryby, który wejdzie w tryb edycji strony wcześniej już ''skorygowanej'' przez kogoś innego (zob. [[:Kategoria:Uwierzytelniona|wszystkie uwierzytelnione strony]]).

Menu nawigacyjne