Przejdź do zawartości

Przysięga Batalionów Bezpieczeństwa (Grecja, 1942-1944)

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki


Przysięga Batalionów Bezpieczeństwa (1942-1944)
Przysięga Batalionów Bezpieczeństwa (1942-1944)
Przekład: Wikiźródła (lista tłumaczy na stronie historii).
Przysięga wojskowa, składana przez przez żołnierzy kolaboracyjnego tzw. Państwa Greckiego, zgrupowanych w formacji "Bataliony Bezpieczeństwa" (gr.: Τάγματα Ασφαλείας - Tagmata Asfalias). Bataliony Bezpieczeństwa popełniały liczne zbrodnie, także na ludności cywilnej, toteż służba w nich, zarówno przez rząd grecki na wychodźstwie, jak i przez Ruch Oporu, uznawana była za zdradę Ojczyzny. Niektóre, prawicowe źródła podają jednak, że nie wszyscy żołnierze Batalionów Bezpieczeństwa złożyli poniższą przysięgę oraz, że nie można z pewnością stwierdzić, kto ją złożył."Składam przed Bogiem tę świętą przysięgę, że będę bezwzględnie wykonywać rozkazy najwyższego wodza armii niemieckiej Adolfa Hitlera.
Z poświęceniem i lojalnością będę wykonywać moje obowiązki i bezwarunkowo wypełniać rozkazy moich przełożonych.
W pełni potwierdzam moją świadomość, że jakikolwiek sprzeciw wobec przyjmowanych tu zobowiązań spowoduje ukaranie mnie przez niemieckie prawo wojskowe"
.Ten tekst nie jest objęty majątkowymi prawami autorskimi lub prawa te wygasły. Jest zatem w domenie publicznej. Więcej informacji na stronie dyskusji.