Pomoc:Archiwum 2023/Przekierowanie

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
(Przekierowano z Pomoc:Przekierowanie)
Archive

Ta strona ma charakter historyczny bądź archiwalny. Prosimy nie modyfikować tej strony.

Strona przekierowująca to strona, która po wpisaniu w wyszukiwarkę poszukiwanego słowa kluczowego (lub kliknięciu na odpowiednim odnośniku), automatycznie przenosi na stronę powiązaną z poszukiwanym słowem kluczowym.

Strony przekierowujące tworzy się wpisując następujące polecenie:

#PATRZ [[Strona docelowa]]
  • Widocznym efektem takiej komendy będzie wyżej wymieniona, jednak zamiast krzyżyka pojawi się strzałka, informująca, że jest to strona przekierowująca.
  • Na stronie przekierowującej nie powinno znajdować się nic poza powyższą komendą.
  • Przekierowania działają tylko o jeden poziom. Czyli jeśli ze strony A zrobimy przekierowanie do strony B i ze strony B do strony C, to po wpisaniu w wyszukiwarce A, zostaniemy przeniesieni tylko do strony B, a nie do C.
  • Przekierowania nie działają w przypadku, gdy strona docelowa znajduje się na innym projekcie Wikimedia. Czyli np. przekierowanie z Wikiźródeł nie zadziała na Wikipedię.
  • Nie należy tworzyć nowych stron o ewidentnie błędnych nazwach i robić z nich przekierowań. Takie będą kasowane.

Czasem zachodzi potrzeba edycji strony przekierowującej, np. w celu zamiany jej w stronę ujednoznaczniającą. Jest to nieco utrudnione, ponieważ automatycznie jesteśmy przenoszeni do innej strony. Jednak pod tytułem strony docelowej znajduje się informacja o przekierowaniu w postaci mniejszego napisu "Przekierowano z...". Tam klikając wchodzimy na stronę przekierowującą i można ją edytować tak jak każdą inną.

Zobacz też