Kto urodził się dnia 25 września

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
<<< Dane tekstu >>>
Autor Jan Starża-Dzierżbicki
Tytuł Pod jaką gwiazdą urodziłeś się
Podtytuł Horoskopy na każdy dzień roku
Wydawca Wydawnictwo Polskie
Data wyd. 1943
Miejsce wyd. Warszawa
Źródło Skany na Commons
Inne Cały tekst
Indeks stron
Kto urodził się dnia 25 września
Jest dobrym obserwatorem, a jego intelekt jest wysokiego gatunku.

Dąży do rozwoju umysłowego i uszlachetnienia swych uczuć. Jego zdolności umysłowe zarówno, jak intuicyjne są zrównoważone. Ideałem do którego dążyć winien jego rozwój wewnętrzny będzie doskonała harmonia i równowaga uczuć i myśli.
Usposobienie jego jest szlachetne, przyjazne, uprzejme, ale również ambitne. Ludzki, chętny do pomocy, interesuje się wyższymi celami życia i z tego powodu niezbyt jest towarzyski.
Doskonały z niego obserwator, obdarzony niezwykła intuicją, którą potrafi bardzo umiejętnie zastosowywać w życiu.
Jego wybitne zdolności umysłowe pozwalają mu na studiowanie najbardziej trudnych nauk i odkrywanie praw rządzących przyrodą.
Wierny i prawy, posiada dużo wrodzonego poczucia religijnego; może zostać dobrym kapłanem.
Gdy rozwinie się moralnie — staje się natchnionym, pełnym wzniosłych uczuć i myśli. Najczęściej jednakże chowa je dla siebie i nie ma ochoty dzielić się swym życiem psychicznym z innymi lub też wystawiać je na publiczna krytykę.
Smak jego jest bardzo subtelny. Nierzadko jest dowcipnym. Dzięki swym czynom pożytecznym dla ogółu może osiągnąć pewną popularność.
Wady.
Chociaż jest uprzejmy i przyjaznt — usposobienie jego nieraz staje się melancholijne, skłonne do przesady — zwłaszcza we wszystkim, co dotyczy religii.
Myśli jego często zostają opanowane przez uczucia.
Nieraz też wykazuje w życiu zbyt mało siły i aktywności — brak mu impulsu. Czując zaś swa słabość — staje się zbytnio pasywnym.
W sprawach pieniężnych dość jest beztroski — interesy bowiem handlowe i finansowe niewywierają nań wpływu przyciągającego.
W ogóle nie można o nim powiedzieć, aby był zbytnio systematycznym lub porządnym — wiele rzeczy bowiem odkłada lub zapomina.



Tekst jest własnością publiczną (public domain). Szczegóły licencji na stronie autora: Jan Starża-Dzierżbicki.