Dzieła Eugenjusza Sue

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
>>> Dane tekstu >>>
Autor Anonimowy
Tytuł Dzieła Eugenjusza Sue
Wydawca Biblioteka Rodzinna
Data wyd. 1929
Druk Drukarnia Literacka
Miejsce wyd. Warszawa
Źródło Skany na Commons
Okładka lub karta tytułowa
Indeks stron
DZIEŁA
EUGENJUSZA SUE
Nasze nowe wydanie słynnych powieści EUGENJUSZA SUE zawiera:
Dzięki naszemu wydawnictwu p. n. „Bibljoteka Rodzinna“ każdy może otrzymać część dzieł Eugenjusza Sue ogólnej objętości około 4.000 — 5.000 stronic, ponieważ dajemy je zupełnie bezpłatnie. Prawo bezpłatnego otrzymania zapewniło W. P. nadesłanie kuponu, który też od W. P. otrzymaliśmy.

Prosimy zwrócić uwagę na załączoną kartę okazową!
DZIEŁA EUGENJUSZA SUE
Nasze całkowite wydanie ozdobne (A), w naturalnej wielkości.
EUGENJUSZ SUE

Eugenjusz Sue, chrześniak księcia Eugenjusza de Beauharnais i cesarzowej Józefiny, urodził się w Paryżu w 1804 roku. Studja ukończył w liceum Bonapartego, by następnie, mając lat 21, rozpocząć służbę na okręcie wojennym w charakterze lekarza naczelnego. W ciągu swych długich, bo 6 letnich podróży, mniej wypełniał swe zawodowe obowiązki, a natomiast z zapałem oddawał się zbieraniu wrażeń i pamiątek. To też gdy podał się do dymisji, zabłysnął odrazu, jako wielka gwiazda w literaturze francuskiej. Kierując się chłodnemi obserwacjami, przedstawiał w swych dziełach jedną za drugą: hańby, nędze i plagi ludzkości.
Sukces «Tajemnic Paryża», opublikowanych przedtem w «Journal des Debats» był nadzwyczajny. Rozgłos sławy Eugenjusza Sue spotęgowało jeszcze wydanie «Żyda Wiecznego Tułacza». W tych dwu obszernych kompozycjach powieściowych, mocno zbudowanych, talent jego wykazał zadziwiającą potęgę.
O popularności Eugenjusza Sue, może świadczyć również wybór jego, w roku 1830, do Izby Ustawodawczej.
Po zamachu stanu Bonapartego, emigruje on dobrowolnie do Sabaudji gdzie w roku 1857 umiera.
Zdolności narratorskie, które ujawnił Eugenjusz Sue w swych utworach powieściowych, postawiły go bez wątpienia w rzędzie największych przedstawicieli literatury światowej. Dzieła jego, przetłumaczone na wszystkie języki, znalazły w całym świecie miljony wielbicieli. Wciąż jeszcze magiczna siła jego utworów trzyma czytelników w zapierającem dech napięciu. Jego bajeczna fantazja, i nadzwyczajna zdolność opowiadania, przenosi nas w jakiś zaczarowany krąg. Nieśmiertelne powieści Eugenjusza Sue powinny się znaleźć obok klasyków w każdej domowej bibljotece, gdyż nieocenione ich wartości dają każdemu — bez różnicy wieku — miłą rozrywkę, kształcąc jednocześnie.Dzieła Eugenjusza Sue

Wydajemy dzieła Eugenjusza Sue w dwóch różnych wydaniach: nieoprawne (wydanie B) i oprawne, wytworne (A). To oprawne, wytworne wydanie, na które składa się najlepszy materjał drukarski i introligatorski, możemy gorąco zalecić z racji świetnego wykonania i wspaniałej oprawy, którą odtwarza podana tu ilustracja wielkości naturalnej. Każda książka zawiera 300—400 stronic, składających się na piękny, solidny, wspaniale w płótno oprawiony tom, z ozdobnemi złoceniami na grzbiecie, z monogramem autora wytłoczonym na stronie tytułowej. Wydanie to jest drukowane na pierwszorzędnym, bezdrzewnym papierze, lepszym, niż wydanie B.
Pragniemy ze wszech miar rozszerzyć w naszym kraju, jak można najbardziej, tę wysoce pouczającą i głęboką lekturę, jaką stanowią dzieła Eugenjusza Sue, i w tym celu nie szczędzimy kosztów, ani wysiłku. Książki nasze będą też prawdziwą ozdobą księgozbioru każdej rodziny polskiej. Osiągnięcie zaś zamierzonego skutku, będzie dla nas nietylko zadośćuczynieniem, lecz i bodźcem do dalszych tego rodzaju przedsięwzięć wydawniczych.
Załączoną kartę okazową należy przesłać w przeciągu 10 dni od daty dzisiejszej — do naszego, głównego biura w Warszawie.

Bibljoteka Rodzinna
Warszawa, Mazowiecka 12. Tel. 125-23.


Drukarnia Literacka, Warszawa


Tekst jest własnością publiczną (public domain). Szczegóły licencji na stronie autora: Anonimowy.