Dzieła Aleksandra Dumasa

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
>>> Dane tekstu >>>
Autor Anonimowy
Tytuł Dzieła Alexandra Dumasa
Wydawca Biblioteka Rodzinna
Data wyd. 1929
Miejsce wyd. Warszawa
Źródło Skany na Commons
Okładka lub karta tytułowa
Indeks stron
DZIEŁA
ALEKSANDRA DUMAS’A
Nasze nowe wydanie słynnych powieści i nowel ALEKSANDRA DUMAS’A zawiera:
Dzięki naszemu wydawnictwu p. n. „Bibljoteka Rodzinna“ każdy może otrzymać pewną ilość dzieł Dumas’a w ogólnej objętości około 4.000 — 5.000 stronic, ponieważ oddajemy je zupełnie bezpłatnie. Prawo bezpłatnego otrzymania zapewniło W. P. nadesłanie kuponu, który też od WP. otrzymaliśmy.

Prosimy zwrócić uwagę na załączoną kartę okazową!
DZIEŁA ALEKSANDRA DUMAS’A
Nasze całkowite wydanie ozdobne (A), odtworzone w naturalnej wielkości.
ALEKSANDER DUMAS.

Aleksander Dumas urodził się w roku 1802, w Villers-Cotterets, w Pikardji. Wychowywała go matka, dając mu bardzo przeciętne wykształcenie. Ojciec odumarł Dumasa, gdy chłopiec miał trzy lata. Zamłodu pracował Al. Dumas przez pewien czas u notarjusza. W roku 1823 udaje się do Paryża, gdzie generał Foy, towarzysz broni jego ojca, umieszcza go w charakterze kopisty w sekretarjacie księcia Orleańskiego. Już po trzech latach wydaje Dumas zbór nowel, pozatem wraz z kilkoma innymi autorami pisze komedję, która zdobywa wielkie powodzenie. Wykazuje teraz olbrzymią wydajność literacką, wysuwając się na czoło autorów swego narodu. Ukazują się w tym okresie jego twórczości — w najpoczytniejszych pismach — feljetony, powieści i nowele; wszystkie one zdobywają wielkie uznanie. W ostatnich latach swego życia pracuje niewiele naskutek choroby, aż wreszcie w czasie oblężenie Paryża w r. 1870 — umiera w wiosce Puys pod Dieppe.
Zdolności narratorskie, które ujawnił Dumas w swych utworach powieściowych, postawiły go bezwątpienia w rzędzie największych przedstawicieli literatury światowej. Dzieła jego, przetłomaczone na wszystkie języki, znalazły w całym świecie miljony wielbicieli. Wciąż jeszcze magiczna siła jego utworów trzyma czytelników w zapierającem dech napięciu. Jego bajeczna fantazja, niefrasobliwy humor i nadzwyczajna zdolność opowiadania przenosi nas w jakiś krąg zaczarowany. Nieśmiertelne powieści Dumas’a powinny się znaleźć obok klasyków w każdej domowej bibljotece, gdyż ich nieocenione wartości dają każdemu bez różnicy wieku miłą rozrywkę, a zarazem i naukę.Dzieła Aleksandra Dumas’a.

Wydajemy dzieła Aleksandra Dumas’a w dwóch różnych wydaniach: nieoprawne (wydanie B) i oprawne, wytworne (A). To oprawne, wytworne wydanie, na które składa się najlepszy materjał drukarski i introligatorski, możemy gorąco zalecić z racji świetnego wykonania i wspaniałej oprawy, którą odtwarza podana tu ilustracja — wielkości naturalnej. Każda książka zawiera 300 — 400 stronic, składających się na piękny, solidny wspaniale w płótno oprawiony tom, z ozdobnemi złoceniami na grzbiecie, z reprodukcją autografu, wytłaczaną na stronie tytułowej. Wydanie to jest drukowane na pierwszorzędnym, bezdrzewnym papierze, lepszym, niż przy wydaniu B, z wieloma pięknemi ilustracjami.
Pragniemy ze wszech miar rozszerzyć w naszym kraju, jak można najbardziej, tę wysoce pouczającą i pogłębioną lekturę, jaką stanowią dzieła Aleksandra Dumas’a i w tym celu nie szczędzimy kosztów, ni wysiłku. Książki nasze będą też prawdziwą ozdobą księgozbioru każdej rodziny polskiej, gdy zaś nasze usiłowania osiągną zamierzony skutek, będzie to dla nas nietylko zadośćuczynieniem, lecz i bodźcem do dalszych tego rodzaju przedsięwzięć wydawniczych.
Załączona karta okazowa winna być w przeciągu 10 dni od daty dzisiejszej — przesłana do naszego głównego biura w Warszawie.

Bibljoteka Rodzinna
Antoniego Kornela Bakelsa
Warszawa, Sienkiewicza 1.


WŁ. ŁAZARSKI. WARSZAWA.


Tekst jest własnością publiczną (public domain). Szczegóły licencji na stronie autora: Anonimowy.