Dyskusja strony:Tłómaczenia t. III i IV (Odyniec).djvu/391

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

@Wieralle: Zastanawiam się nad formatowaniem. Chciałem wstawić taką wersję:

PERI I RAJ.

Czy można jakoś ustawić aby dla wszystkich stron font w znaczniku {{c od razu był size5? czy dla każdej strony robi się to oddzielnie? Grzeku4 (dyskusja) 13:48, 18 gru 2016 (CET)

Po ponownym przejrzeniu strony na telefonie okazało się, że wersy, przy których do wcięcia tekstu został użyty znacznik :: , wyświetlane są mniejszą czcionką. Na komputerze wyświetlane były tak jak pozostałe. Grzeku4 (dyskusja) 19:39, 18 gru 2016 (CET)

  • @Grzeku4: niestety, każda przeglądarka działa trochę inaczej. Największe różnice widać na "zadawaniu" rozmiarów w %. W jednych przeglądarkach w=130% to naprawdę dużo, w innych nie widać większej różnicy... Dlatego staram się "zadawać" rozmiary w pixelach, np. w=20px, chociaż różnice pomiędzy przeglądarkami i tak będą... Nie jesteśmy w stanie ogarnąć najpopularniejszych przeglądarek komputerowych, a co dopiero tych w telefonach: tu dopiero jest mnogość ;-) Niestety, trzeba się z tym pogodzić...
Co do formatowania... każdy wers się ustawia osobno, bo też i nie wszystkie centrowania są przecież tytułami... Istnieje możliwość formatowania na raz całego indeksu przez css, ale nie jest to za bardzo rozwijane. Trzymamy się raczej układu, że każda strona jest osobną całością -- tym bardziej, że w opcji "Książki" każdy czytelnik może sobie zestawić dowolny wybór tekstów z wielu indeksów. Co do tagu <font>, to jest on sprzeczny z html5 (przeczytaj tutaj, zastępujemy to parametrem w=, np. {{c|'''{{roz|PERI I RA}}J.'''|w=18px}}. Przeczytaj więcej tutaj. Pozdrawiam :-) Wieralee (dyskusja) 21:02, 18 gru 2016 (CET)
  • @Wieralle:co do szablonu {{c byłem święcie przekonany, że jest to szablon odpowiadający za nagłówki, nie za centrowanie, zgodnie z opisem znajdującym się tutaj"następny rozdział rozpoczynamy od nagłówka, który najczęściej formatujemy tak: {{c|Dzień na wakacjach.|w=130%|po=30px}}".

Teraz w indeksie sprawdzam jak poprzednicy formatowali nagłówek rozdziału i robię tak samo, tak aby całość wyglądała w miarę spójnie.Grzeku4 (dyskusja) 01:11, 22 gru 2016 (CET)