Dyskusja kategorii:Kolekcje

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

@Wieralee: Czy ta wielka grafika jest naprawdę konieczna w tej kategorii? Ona powoduje, że właściwa i najważniejsza treść strony (przynajmniej u mnie) po wejściu do kategorii jest poniżej dolnej krawędzi ekranu. Kategoria z kolekcjami to mimo wszystko tylko kategoria, nie potrzebuje mieć okładki na początku. Chyba. Nie znam się. Ale porównałem z innymi kategoriami linkowanymi ze strony głównej i wydaje mi się że inne nie mają takich graficznych wstępów. Mam K. a się nie chwalę (dyskusja) 19:26, 3 kwi 2017 (CEST)

  • @KaMan: jeśli Ci się nie podoba, to zmień. Wieralee (dyskusja) 19:43, 3 kwi 2017 (CEST)
    • Trafnie to ujęłaś. Zamiast takiej wielkiej grafiki dużo lepszy IMO byłby gadżet/szablon, który byłby mieszanką szablonu w:Szablon:Galeria i szablonu {{Okładki}} i umieszczał na ekranie jedną grafikę i robił slideshow z jednej okładki w drugą co kilka sekund. Taki element przydałby się również na stronie głównej do prezentacji kolekcji i nowo przepisanych, zajmowałby mniej miejsca i bardziej przyciągał wzrok w bardzo statycznym środowisku wiki. Mam K. a się nie chwalę (dyskusja) 07:51, 4 kwi 2017 (CEST)
      • Tylko IMO zanim ktoś się weźmie za robienie takiego czegoś, należałoby sprawdzić, czy ta strona ma na tyle dużą oglądalność, że warto. Bo może nikt poza nami na nią nie zagląda? Ankry (dyskusja) 09:16, 4 kwi 2017 (CEST)
        • Jeśli jeden z głównych kolaborantów projektu wątpi w wysoką oglądalność strony głównej to moim zdaniem kiepsko to wróży temu projektowi. Moim zdaniem mechanizm warto implementować niezależnie od oglądalności pojedynczej strony. Jest wiele miejsc gdzie mógłby być wykorzystany w projektach wiki. Mam K. a się nie chwalę (dyskusja) 09:21, 4 kwi 2017 (CEST)