Drób, sposoby przyrządzania/Rosyjski pasztet z kury (kurnik)

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
<<< Dane tekstu >>>
Autor Pani Elżbieta
Tytuł Drób
Podtytuł sposoby przyrządzania
Data wydania 1929
Wydawnictwo Towarzystwo Wydawnicze „BLUSZCZ“
Drukarz Zakł. Graf. Tow. Wyd. „BLUSZCZ“
Miejsce wyd. Warszawa
Źródło Skany na Commons
Inne Cały tekst
Pobierz jako: Pobierz Cały tekst jako ePub Pobierz Cały tekst jako PDF Pobierz Cały tekst jako MOBI
Indeks stron


30. ROSYJSKI PASZTET Z KURY.
(KURNIK).

Ugotować całą niedużą kurę lub pół większej kury wraz z dróbkami. Wyjąć z rosołu i starannie obrać mięso z kości, pozostawiając je jednak w większych kawałkach. Połowę rosołu oddzielić na sos, na drugiej połowie ugotować na sypko sporą szklankę ryżu. Ugotować cztery jaja na twardo, ostudzić w zimnej wodzie, obrać z łupin i posiekać grubo, lub pokrajać w plasterki. Udusić w dużej łyżce masła kilka pieczarek lub młodych grzybków prawdziwych (w zimie mogą być suszone i namoczone w zimnej wodzie, lecz nie gotowanej).
Płaski rondel lub tortownicę wyłożyć naleśnikami, upieczonemi ze szklanki mąki i dwóch jaj. Rondel wpierw wysmarować masłem i wysypać bułeczką. Kłaść rzędami ryż i kurę, przesypując jajami i grzybkami. Gdy wszystko wyjdzie, pokryć naleśnikami. Położyć na wierzch parę kawałeczków masła i wstawić na godzinę w średnio gorący piec. Wyrzucić babę na półmisek i podać z sosem śmietanowym, pomidorowym, pieczarkowym lub grzybowym. Można w taki sposób zużytkować pozostałą kurę gotowaną lub pieczoną.Tekst jest własnością publiczną (public domain). Szczegóły licencji na stronie autora: Elżbieta Kiewnarska.

Uwaga: Domyślnym kluczem sortowania będzie „Kurnik” i zastąpi on wcześniej wykorzystywany klucz „Rosyjski pasztet z kury (kurnik)”.