Aniół Stróż/Modlitwa za Kościół

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
<<< Dane tekstu >>>
Tytuł Modlitwa za Kościół
Pochodzenie Aniół Stróż chrześcianina katolika
Data wyd. [przed 1900]
Druk Drukiem G. Jalkowskiego
Miejsce wyd. Grudziądz
Indeks stron

Modlitwa za Kościół.

Prosimy Cię, wszechmogący Boże, abyś Kościół Twój święty Katolicki w pokoju i pomnożeniu, w obfitości dóbr niebieskich i bezpieczeństwie od wszystkich nieprzyjaciół po wszystkim świecie opieką i łaską Swą ojcowską utrzymywać i błogosławić raczył, podając Mu wszystkie państwa w moc, i dla chwały Twojéj a zbawienia dusz ludzkich darząc Go doskonałem powodzeniem. Zagrzewaj serca nasze ku żarliwéj modlitwie, żebyśmy Cię błagali o umocnienie i stałą pociechę téj Matki naszéj. Daj nam świątynie Twoje przykładnie czcić, i kapłanów Twoich szanować. Nie karz nas upadkiem Zakonów świętych, ani krzywdą i poniżeniem sług Twoich.
Prosimy Cię o łaskę, abyśmy ku wszystkim Owczarni Twéj Pasterzom a naszym Ojcom duchownym powinném się uszanowaniem przejmowali, w niém statecznie trwali i nie wytykając ich wad i ułomności, które sądzić nie do nas, lecz do ich prawéj władzy należy, naprzeciw wszelkim złościom świata gorliwie ich bronili, a podług ich nauk zbawiennych postępując, bezustannie chwalili Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Amen.


Znak domeny publicznej
Tekst lub tłumaczenie polskie jest własnością publiczną (public domain), ponieważ prawa autorskie do niego wygasły (expired copyright).