Aniół Stróż/Modlitwa o mądrość do pełnienia cnoty

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
<<< Dane tekstu >>>
Tytuł Modlitwa o mądrość do pełnienia cnoty
Pochodzenie Aniół Stróż chrześcianina katolika
Data wyd. [przed 1900]
Druk Drukiem G. Jalkowskiego
Miejsce wyd. Grudziądz
Indeks stron

Modlitwa o mądrość do pełnienia cnoty.

Boże, źródło światłości i prawdy, rozpędź ciemności, które mnie ogarnęły. Daj mi mądrość, abym poznał(a) prawdziwy stan mojéj duszy i mojego serca; mądrość, abym poznał(a) drogę do zbawienia i prawdę, kiedy ją namiętność za błąd poczytuje; mądrość, abym poznał(a) błąd, kiedy pozór cnoty na sobie nosi; mądrość, abym rozróżnił(a) cnotę od występku, który częstokroć kształt cnoty przybiera; mądrość, abym tam milczał(a), gdziebym mógł(a) słowem zgrzeszyć; tam mówił(a), gdzie pochlebstwo i bojaźń ludzi z uszczerbkiem słuszności i cnoty milczą; mądrość, abym każdy wyraz odważył(a), żebym niewinnego nie gorszył(a), przytomnego nie martwił(a), nieprzytomnemu nie szkodził(a); mądrość, kiedy mam przestrzedz, doradzić, dopomódz.
We wszystkich przedsięwzięciach moich, proszę Cię o mądrość, Boże, który sam Twemi słowy do nas przemawiasz: Jeżeli który z pomiędzy was pragnie mądrości, niech Boga o nię prosi, który każdemu obficie daje. Niech prosi w ufności, a niechaj nie wątpi. Amen.Znak domeny publicznej
Tekst lub tłumaczenie polskie jest własnością publiczną (public domain), ponieważ prawa autorskie do niego wygasły (expired copyright).