Aniół Stróż/Modlitwa II. do Boga Syna

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
<<< Dane tekstu >>>
Tytuł Modlitwa II. do Boga Syna
Pochodzenie Aniół Stróż chrześcianina katolika
Data wydania [przed 1900]
Druk Drukiem G. Jalkowskiego
Miejsce wyd. Grudziądz
Indeks stron

Modlitwa II. do Boga Syna.
O wykorzenienie niedowiarstwa i odszczepieństwa.

O Jezu, światłości prawdziwa, który oświecasz wszelkiego człowieka na świat przychodzącego — błagam Cię pokornie przez mękę i śmierć Twoję, rozprosz błędów i odszczepieństwa ciemności, spraw, aby wszyscy poznali światłość wiary prawdziwéj i na łono Kościoła św. wrócili. Pasterzu dobry, który życie dałeś za owce Swoje, broń owieczek przed napaścią i podstępami tych, którzy obłudną przybrawszy postać, przeciw spokojnym barankom drapieżne kryją zamiary. Niechajże się już jedna stanie owczarnia, a wszyscy niechaj jednego słuchają pasterza. Pozostań z nami, o Panie i Boże nasz! wszak powiedziałeś: „Oto ja jestem z wami aż do skończenia świata.“ Pokaż, iż Kościół Twój św. na opoce zbudowany i że go żadne nie przemogą mocy piekielne. Amen.

Ojcze nasz. Zdrowaś Marya.

V. Nie wydaj, o Boże, dusz Tobie oddanych w ręce drapieżców.
R. A dusz zbłąkanych nie przepominaj nigdy.

Módlmy się.

Kościoła Twego, prosimy Cię, Panie, przyjm modły łaskawie i spraw, aby tenże Kościół Twój przeciwieństwa przebywszy, trudności pokonawszy i odszczepieńców uszedłszy zasadzek, w pokoju i wolności Tobie służył. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.


Znak domeny publicznej
Tekst lub tłumaczenie polskie jest własnością publiczną (public domain), ponieważ prawa autorskie do niego wygasły (expired copyright).