Polska Księga Adresowa 1929/Bircza

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
  • Lekarz: Eleazar Sack
  • Lekarz weterynarii: Eugeniusz Bandyra
  • Adwokaci: dr Emil Ax, dr Michał Ilnicki, dr Bernard Knopf, dr Jon. Zeimer
  • Notariusz: Wincenty Gabryelski
  • Właściciele ziemscy: Stanisław Kowalski, Mikołaj Kaciuba (razem 69 ha)
  • Akuszerka: Chinalska
  • Apteka: Tadeusz Kruczek
  • Bednarz: W. Feduń
  • Blacharze: N. Merzel, I. Spiegel
  • Bławaty: S. Charak, S. Dorubusz, S. Jarmusz, M. Katz, F. Kowler, M. Marzel, R. Marzel, Sz. Merzel, N. Mond, J. Spiegel, M. Steppel, J. Uhrem, R. Wilner
  • Budowlane materjały: M. Berger, J. Sanerbaum
  • Bydło-handel: S. Berger, J. Demkiewicz, W. Fedków, A. Feit, S. Turk
  • Cieśla: K. Smotrycki
  • Drzewo: M. Berger, J. Arm
  • Fryzjer: S. Krameisen
  • Galanterja: Langsam
  • Introligator: S. Scheiner
  • Kamieniarz: A. Katz
  • Kasa poż.-oszcz.: Kasa Stefczyka sp. z n.o.
  • Kawiarnia: E. Hołowa
  • Kolonjalne art: A. Przytocki
  • Kołodziej: M. Kopczak
  • Kominiarz: J. Wrona
  • Konie-handel: L. Berger, I. Metzger, J. Metzger, D. Straus
  • Kooperatywy: "Konsum Urzędn. Państw.", "Nadija" sp. z o.o., "Piast"
  • Kowal: J. Demkiewicz
  • Krawcy: M. Langsam, J. Pełech, F. Ryb, Ch. Schneid, M. Schneid, A. Lerner
  • Krawiectwo damskie: K. Holz, M. Koch, Raps
  • Kuchenne naczynia: E. Balbirer, M. Winter
  • Malarz: S. Sojfer
  • Murarz: J. Bieganowski
  • Nabiał: L. Blau, S. Grunbaum, S. Holz, A. Merzel, P. Mond, B. Schiff, E. Stark
  • Nierogacizna-handel: J. Dankiewicz
  • Obuwie: H. Arm, J. Bachman, J. Berger, M. Grossman, S. Kuflik, M. Marzel, N. Schnell
  • Piekarze: I. Krieg, N. Mendelkern, S. Roth, D. Rubinfeld, S. Ryb, M. Traum
  • Piwo-rozlewnia: M. Faber
  • Płócienne wyroby: S. Spiegel
  • Powroźnicze wyroby: E. Schneid
  • Przewozowe przedsiębiorstwo: K. Segieła
  • Różne towary: P. Barinker, A. Berger, B. Berger, E. Berger, R. Berger, E. Blau, J. Brander, S. Fiskus, N. Goldman, P. Gromet, F. Grunbaum, J. Halpern, S. Juni, A. Kasser, R. Kasser, J. Kramer, N. Larberfeld, I. Lieser, S. Majer, R. Marzel, B. Mond, K. Mond, M. Mond, R. Mond, S. Mond, E. Pelz, L. Pinczorska, A. Przetocki, B. Roth, F. Roth, S. Rinder, C. Rubinfeld, M. Rubinfeld, D. Ryb, J. Salik, B. Schiff, D. Schimmel, M. Simon, I.D. Goldberg, St. Jasiewicz, B. Wasserman
  • Rzemienie: Ch. Sobel, Wł. Wasiewicz
  • Rzeźnicy: S. Holz, P. Lesser, J. Mond, D. Rubinfeld, L. Schnell
  • Siodlarz: R. Berger
  • Skóry: D. Arst, J. Bachman, M. Grunbaum, S. Holc, P. Kern, L. Rinder, S. Rinder, E. Schajer, S. Schnell, O. Stiefel, H. Wasserman
  • Soki owocowe: F. Gromet
  • Sól: J. Gola
  • Spirytualja: Ł. Marzel, St. Jasiewicz, J. Katz, B. Neis
  • Spożywcze artykuły: H. Arm
  • Starzyzna: H. Arm, S. Schechter, E. Schneid, C. Schulberg, Ch. Sobol
  • Stolarze: J. Kunik, J. Łomiński, Sz. Soffer
  • Szewskie przybory: N. Fiskus, Ch. Traum
  • Szewcy: D. Arm, G. Arm, S. Buczek, J. Szałajko, P. Szałajko, F. Wasiewicz
  • Szkło: S. Sojfer
  • Ślusarz: E. Tarnawski
  • Tapicer: A. Katz
  • Tartaki: Birczańska Spółka Przemysłowo-Budowlana, M. Berger & J. Sauerbrun
  • Tytoniowe wyroby: O. Komonicka, S. Szuber, J. Wasiewicz, H. Zawisza
  • Ubrania gotowe: M. Sobol, P. Uhri
  • Wędliny: L. Keyha, P. Serdyńska, W. Torba
  • Wyszynk trunków: P. Demkowicz, R. Engelberg, Ł. Grossman
  • Zajazd: J. Mond
  • Zegarmistrz: E. Ryb
  • Żelazo: Ł. Jarmusz, E. Kunstler, M. Merzel