Wikiźródła:Zadania dla botów

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Archiwum
Archiwum dyskusji

Dodaj nowe zadanie.

Konwersja na szablon Grafika z podpisem[edytuj]

Status: nowe zadanie
Opis zadania
Do seryjnej wymiany wstawianie ilustracji na stronach transkludowanych do Jak powstaje książka/całość na użycie szablonu {{Grafika z podpisem}}. Regex użyty do operacji może być użyty w przyszłości do seryjnej wymiany również w innych książkach w celu ujednolicenia. KaMan (dyskusja) 06:57, 20 kwi 2017 (CEST)
Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja

uaktualnienie wywołań szablonów F... i ...F w Kucharce litewskiej[edytuj]

Status: nowe zadanie
Opis zadania
Dotyczy tej listy stron: https://pl.wikisource.org/w/index.php?title=Specjalna:Linkuj%C4%85ce/Szablon:F...&namespace=100&limit=500
Prośba o:
  • na stronach gdzie w stopce strony jest wywołanie {{...F}} - usunięcie tego wywołania i dopisanie do wywołania szablonu {{F...}} wewnątrz strony parametru |domknij=na stronie
  • na stronach gdzie w nagłówku strony jest wywołanie {{F...}} - usunięcie tego wywołania i dopisanie do wywołania szablonu {{...F}} wewnątrz strony parametru |domknij=na stronie wraz z przepisaniem innych parametrów dodanych w nagłówku do {{F...}} (dla zachowania spójności wyglądu
Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja
Czy po zmianach w tych szablonach zadanie to ma nadal sens? Jeśli tak, to w jakiej formie? Ankry (dyskusja) 14:14, 12 mar 2019 (CET)

Boska Komedia (Stanisławski)[edytuj]

Status: nowe zadanie
Opis zadania

Z wszystkich podstron Boska Komedia (Stanisławski) typu:

Boska Komedia (Stanisławski)/Czyściec...

Boska Komedia (Stanisławski)/Piekło...

Boska Komedia (Stanisławski)/Raj...

(... - oznacza dowolny ciąg znaków, gdyż nie ma stron całości poszczególnych części (np. Raj/całość))

aby dodać Kategoria:Przekłady z języka włoskiego lub Kategoria:Teksty oryginalnie w języku włoskim oraz Kategoria:Antoni Robert Stanisławski do Kategoria:Boska Komedia (Stanisławski) (to już mogę samodzielnie)

cel: wymienione kategorie zawarte w każdej pieśni powodują chaos wewnątrz kategorii, a nie ulega wątpliwości, że Boska Komedia jako całość jest przekładem. --Matlin (dyskusja) 21:25, 16 lut 2019 (CET)

Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja

@Wieralee: AWB? Ankry (dyskusja) 22:16, 11 lut 2019 (CET)

  • @Ankry: dobrze, postaram się to zrobić jutro. Wieralee (dyskusja) 17:52, 12 lut 2019 (CET)
  • @Matlin:? (brak podpisu) @Ankry: Te strony nie zawierają tych kategorii, nie ma więc czego usuwać. Zachodzi tutaj automatyczna kategoryzacja nierozerwalnie związana z działaniem szablonu:Nagłówek. Mogę łatwo zamienić szablon:Nagłówek na szablon: Dane tekstu... bo w działanie starego szablonu nie chcę ingerować, za bardzo go nie pamiętam. Wieralee (dyskusja) 19:16, 16 lut 2019 (CET)
    • @Matlin:? Coś z tym robimy? czy zostawiamy jak jest? Ankry (dyskusja) 14:17, 12 mar 2019 (CET)
@Ankry: Można zamienić na szablon dane tekstu (bo, jak rozumiem, to jest oparte o Proofread), mogę zrobić tę zamianę samodzielnie, jeżeli część da się zrobić botem/pół/automatycznie, a później uzupełnić "ręcznie", to deklaruję zrobienie tego drugiego. --Matlin (dyskusja) 15:44, 12 mar 2019 (CET)

Gomulicki Renumeracja[edytuj]

Status: zadanie wykonane

Dla indeksu : Wiersze Gomulickiego w zakresie 158÷127 zrobić n --> n+1 (renumeracja po łataniu indeksu) Draco flavus (dyskusja) 20:51, 21 lip 2019 (CEST)

Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja