Wikiźródła:Zadania dla botów

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Archiwum
Archiwum dyskusji

Dodaj nowe zadanie.

Konwersja na szablon Grafika z podpisem[edytuj]

Status: nowe zadanie
Opis zadania
Do seryjnej wymiany wstawianie ilustracji na stronach transkludowanych do Jak powstaje książka/całość na użycie szablonu {{Grafika z podpisem}}. Regex użyty do operacji może być użyty w przyszłości do seryjnej wymiany również w innych książkach w celu ujednolicenia. KaMan (dyskusja) 06:57, 20 kwi 2017 (CEST)
Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja

uaktualnienie wywołań szablonów F... i ...F w Kucharce litewskiej[edytuj]

Status: nowe zadanie
Opis zadania
Dotyczy tej listy stron: https://pl.wikisource.org/w/index.php?title=Specjalna:Linkuj%C4%85ce/Szablon:F...&namespace=100&limit=500
Prośba o:
 • na stronach gdzie w stopce strony jest wywołanie {{...F}} - usunięcie tego wywołania i dopisanie do wywołania szablonu {{F...}} wewnątrz strony parametru |domknij=na stronie
 • na stronach gdzie w nagłówku strony jest wywołanie {{F...}} - usunięcie tego wywołania i dopisanie do wywołania szablonu {{...F}} wewnątrz strony parametru |domknij=na stronie wraz z przepisaniem innych parametrów dodanych w nagłówku do {{F...}} (dla zachowania spójności wyglądu
Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja
Czy po zmianach w tych szablonach zadanie to ma nadal sens? Jeśli tak, to w jakiej formie? Ankry (dyskusja) 14:14, 12 mar 2019 (CET)

Boska Komedia (Stanisławski)[edytuj]

Status: nowe zadanie
Opis zadania

Z wszystkich podstron Boska Komedia (Stanisławski) typu:

Boska Komedia (Stanisławski)/Czyściec...

Boska Komedia (Stanisławski)/Piekło...

Boska Komedia (Stanisławski)/Raj...

(... - oznacza dowolny ciąg znaków, gdyż nie ma stron całości poszczególnych części (np. Raj/całość))

aby dodać Kategoria:Przekłady z języka włoskiego lub Kategoria:Teksty oryginalnie w języku włoskim oraz Kategoria:Antoni Robert Stanisławski do Kategoria:Boska Komedia (Stanisławski) (to już mogę samodzielnie)

cel: wymienione kategorie zawarte w każdej pieśni powodują chaos wewnątrz kategorii, a nie ulega wątpliwości, że Boska Komedia jako całość jest przekładem. --Matlin (dyskusja) 21:25, 16 lut 2019 (CET)

Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja

@Wieralee: AWB? Ankry (dyskusja) 22:16, 11 lut 2019 (CET)

 • @Ankry: dobrze, postaram się to zrobić jutro. Wieralee (dyskusja) 17:52, 12 lut 2019 (CET)
 • @Matlin:? (brak podpisu) @Ankry: Te strony nie zawierają tych kategorii, nie ma więc czego usuwać. Zachodzi tutaj automatyczna kategoryzacja nierozerwalnie związana z działaniem szablonu:Nagłówek. Mogę łatwo zamienić szablon:Nagłówek na szablon: Dane tekstu... bo w działanie starego szablonu nie chcę ingerować, za bardzo go nie pamiętam. Wieralee (dyskusja) 19:16, 16 lut 2019 (CET)
  • @Matlin:? Coś z tym robimy? czy zostawiamy jak jest? Ankry (dyskusja) 14:17, 12 mar 2019 (CET)
@Ankry: Można zamienić na szablon dane tekstu (bo, jak rozumiem, to jest oparte o Proofread), mogę zrobić tę zamianę samodzielnie, jeżeli część da się zrobić botem/pół/automatycznie, a później uzupełnić "ręcznie", to deklaruję zrobienie tego drugiego. --Matlin (dyskusja) 15:44, 12 mar 2019 (CET)

Gomulicki Renumeracja[edytuj]

Status: zadanie wykonane

Dla indeksu : Wiersze Gomulickiego w zakresie 158÷127 zrobić n --> n+1 (renumeracja po łataniu indeksu) Draco flavus (dyskusja) 20:51, 21 lip 2019 (CEST)

Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja

Zamiana br+nowa_linia+tab na dwie_nowe_linie+tab[edytuj]

Status: zgłoszenie wycofane
Opis zadania
Proszę (dla celów weryfikacji problemów z dostępnością epubów omawianą na Problem z plikami EPUB na czytnikach), dla dwóch indeksów Indeks:Podróże Gulliwera i Indeks:Ernest Renan - Żywot Jezusa.djvu , o dokonaniem zmian typu \<br ?\/?\>\n\{\{tab na \n\n\{\{tab, tzn. zamianę br+nowa_linia+tab na dwie_nowe_linie+tab. Zdzislaw (dyskusja) 22:25, 20 paź 2019 (CEST)
Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja

Przesunięcie numeracji stron w indeksie[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania

W indeksie Indeks:Archiwum Wróblewieckie zeszyt II (Władysław Tarnowski) proszę o przesunięcie stron o jeden. Z powodu wstawienia przez M.Tarnowski zdjęć innego wydania książki lepszej jakości i zastąpienia nimi starego pliku obecnie indeks jest niemożliwy do korekty. Vearthy (dyskusja) 00:40, 3 lis 2019 (CET)

Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja

@Vearthy: Gtk-ok.svg Załatwione Ankry (dyskusja) 17:51, 28 lis 2019 (CET)

Przesunięcie numeracji stron w indeksie po raz drugi[edytuj]

Status: zgłoszenie wycofane
Opis zadania
W indeksie Indeks:Dzieła Krasickiego (Ignacy Krasicki) proszę o dopasowanie numeracji stron do pliku ze skanami wyższej jakości (tj. do tego pliku, którego celowo nie podmieniałem w powyższym indeksie), czyli przesunięcie stron o jeden. Vearthy (dyskusja) 01:04, 30 lis 2019 (CET)
Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja
 • @Vearthy: Nawet nie bardzo sobie wyobrażam jak byś mógł te strony podmienić, skoro w starej wersji masz osobne jpg-i, a w nowej jeden plik djvu. Dlatego tu nie ma mowy o renumeracji, a po prostu o przeniesieniu wszystkich stron pod nowe nazwy, wg innego systemu (czyli de facto zrobienia nowego indeksu i przeniesienia do niego stron). Wymagałoby to przerobienia wszystkich stron, które je transkludują (lista) i to w miarę sprawnie. Botem wg mnie tego się zrobić nie da, trzeba ręcznie. Podejmiesz się?
Nie wiem, czy gra jest warta świeczki; może po prostu podmienić tylko te pojedyncze strony, które sprawiają problemy? Może być to prostsze. Ankry (dyskusja) 19:19, 30 lis 2019 (CET)
Niestety wydaje mi się, że projekt stoi przede wszystkim ze względu na marną jakość skanów w ogóle, a nie pojedynczych stron. Sam próbowałem go napocząć w różnych miejscach i się poddałem. Wiem, że sytuacja to złożony problem. Czy dobrze rozumiem, że problem stanowi podmiana na stronach transkludujących tego:
<pages index="Dzieła Krasickiego (Ignacy Krasicki)" from="nazwa starego pliku numer strony.png" onlysection="święta miłości" to="nazwa starego pliku numer strony.png"/>
na:
<pages index="Dzieła Krasickiego (Ignacy Krasicki)" from="nazwa nowego pliku.djvu" from="numer strony+1" onlysection="święta miłości" to="nazwa nowego pliku.djvu" to="numer strony+1" /> ?
Czy to naprawdę będzie trudne do zrobienia dla bota? Może w takim razie łatwiej byłoby pozamieniać strony na commons albo podzielić ten nowy plik djvu na pliki i wrzucić oddzielnie z podobnym nazewnictwem dla łatwości podmiany przez bota na Wikiźródłach? Vearthy (dyskusja) 19:56, 30 lis 2019 (CET)
raczej na

<pages index="nazwa nowego pliku.djvu" from="numer strony+1" to="numer strony+1" ...

z różnymi from/to/onlysection. Głównym problemem jest to, że bot operuje na stringach tekstowych, a tu masz arytmetykę (+1) i dość dużą dowolnośc składni. Botowi każda spacja/nowy wiersz/przestawienie opcji skomplikuje operację. Napisanie dobrze działającego skryptu, lub zestawu skryptów może mi zająć dzień lub dwa łącznie z przetestowaniem. A i tak trzeba będzie potem wszystko po kolei posprawdzać, bo łatwo jakiś szczególny przypadek przeoczyć. Gdyby chodziło o operację powtarzaną dla pięciu indeksów, byłoby warto. Ale dla jednego, podejrzewam, że ręczne poprawienie tych 300 stron to może być mniej roboty.
Być może prościej zrobić nowy indeks, przenosić strony stopniowo, po kawałku, a po przeniesieniu wszystkich skasować stary. Czyli po prostu rozłożyć przenoszenie na raty, skoro i tak je trzeba zrobić pół-ręcznie. Ankry (dyskusja) 22:18, 30 lis 2019 (CET)
Może inaczej: jeśli założyć, że bot poprawi tylko przypadki o ściśle określonej składni, gdzie from=to i jest onlysection, a inne, np.

<pages index="Dzieła Krasickiego (Ignacy Krasicki)" from="PL Dzieła Krasickiego 392.png" fromsection="k1r2" to="PL Dzieła Krasickiego 393.png" tosection="k1r2"/>

zostaną poprawione ręcznie, to nie jest to problem. Ankry (dyskusja) 22:25, 30 lis 2019 (CET)
No więc zaproponowałem prostsze rozwiązanie, tj:
1) rozbicie .djvu na oddzielne pliki dajmy na to .jpg;
2) nazwanie nowych plików analogicznie do poprzedniego rozwiązania (zamiast File:PL Dzieła Krasickiego 010.png tytuł: File:PL Dzieła Krasickiego 010.jpg);
3) poprzenosić botem strony z indeksu z .png do .jpg;
4) stworzyć nowy indeks, w którym już będą pliki;
5) podmienić botem nazwy plików na stronach, które transkludują.
Czy teraz to brzmi bardziej wykonalnie? Trzeba by wówczas użyć bota dwa razy. Chyba już nie trzeba tutaj specjalnie pisać trudnego kodu, jak sądzisz? Vearthy (dyskusja) 01:13, 1 gru 2019 (CET)
Potencjalnym problemem jest konieczność zmiany dwóch numerów. Jeśli nie będzie potrzeby renumeracji (np. djvu z numeracją stron zgodną z jpg-ami) lub zmiana numeracji dotyczy tylko jednego numeru na danej stronie (być może w kilku miejscach), to nie ma problemu. Ważne jest też aby możliwe było odseparowanie od siebie stron już poprawionych od niepoprawionych (na wypadek gdyby operacja została przerwana lub zakłócona z jakiegoś powodu), żeby nie wykonać omyłkowo wielokrotnie operacji na tej samej stronie (istotne zwłaszcza przy renumeracji bez zmiany nazwy indeksu / nazwy bazowej strony). Ankry (dyskusja) 15:52, 1 gru 2019 (CET)
Właściwie można by pominąć okładkę i byłby spokój. Jednak myślę w tym momencie, że może faktycznie przy obecnej, niewiele lepszej jakości nowych skanów gra nie jest warta świeczki. Dzięki za dyskusję :) Vearthy (dyskusja) 18:28, 1 gru 2019 (CET)

Gtk-ok.svg Załatwione Ja to zrobiłem, ale inaczej. Po prostu usunąłem jedną pustą stronę (wkładka jakaś) z pliku z Polony. Także ten indeks ma odzyskany potencjał. Matlin (dyskusja) 18:00, 6 lut 2020 (CET)

Przesunięcie numeracji w Zmartwychwstaniu[edytuj]

Status: zadanie wykonane

renumeracja Indeks:PL_Tołstoj_-_Zmartwychwstanie.djvu

549÷466 +6
199÷465 +4
63÷198 +2

Po uzupełnieniu skanu potrzebne dopasowanie (również indeksu)

Draco flavus (dyskusja) 21:31, 2 sty 2020 (CET)


Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja

Wstępne zaznaczenie stron do erraty[edytuj]

Status: zgłoszenie wycofane
Opis zadania

Na stronie Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/429 Errata podaje następujące błędy w I tomie Koranu:

W niektórych miejscach mylnie wydrukowano.
zamiast Abu-taleb i Abd-el-Motaleb, jest Ab-Talib i abdel Motallib
Koran koran
Korejszyci korejszyci
Mekce Mecce
Ibn Haret Ibu-Haret
Izmael Ismael

Proponuję, żeby botem te strony wyszukać i zaznaczyć (zwracając uwagę, że może domyślnie chodzić, o przypadki zależne np korejszytów, koranu, warianty Ibu Haret i t. p.) i oznaczyć np. tymczasowo jako problem. Miejsca w tekście zaznaczyć np. {{errata|Ibu-Haret . Podejmuję się potem ręcznie przejrzeć te miejsca. Jeśli istnieje prostsze rozwiązanie, proszę o wskazanie w dyskusji.

Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja

koran Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/033Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/039 Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/040Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/041Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/042Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/059Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/060Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/062Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/072Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/098Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/123Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/140Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/154Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/255Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/256Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/317Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/31Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/360 korejszyci, mecce Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/119 korejszyci Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/121Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/132 mecce Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/133 Ismael Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/361Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/364Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/366Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/371Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/374Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/376Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/384Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/405Strona:Koran (Buczacki) T. 1.djvu/407

Pozostałych bot nie wyszukał (AWB). Może to jednak być spowodowane błędnym zapytaniem. --Matlin (dyskusja) 17:57, 8 sty 2020 (CET)

Zadanie należy uznać za zakończone bądź nieaktualne. Draco flavus (dyskusja) 22:26, 20 sty 2020 (CET)

Unikod i przeniesienie na Wikibooks[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania
Społeczność zgodziła się na usunięcie tablic Unikodu po przeniesieniu na Wikibooks. W trosce o czytelników i istniejące linki proszę o przebotowanie wszystkich strony z kategorii Kategoria:Unikod następująco:
 • treść każdej ze stron w kategorii zamienić na przekierowanie do projektu Wikibooks. Przykład: treść strony Unicode/1D2 należy zastąpić przekierowaniem #PATRZ [[b:Unicode/1D2]]. Bonvol (dyskusja) 22:09, 20 sty 2020 (CET)
Bot wykonujący zadanie
quasi-MatlinBot
Dyskusja

Gtk-ok.svg Załatwione, jest przekierowanie także w samej kategorii. Matlin (dyskusja) 20:36, 19 lut 2020 (CET)

Ujednolicenie przypisów w Koranie[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania
W indeksie Koran (oba tomy) proszę o ujednolicenie przypisów. Bot ma zmienić <ref>{{tab}}Dowolny tekst na <ref>Dowolny tekst a więc usunąć zbędny tabulator w pierwszym wierszu przypisu. Draco flavus (dyskusja) 22:55, 29 sty 2020 (CET)
Bot wykonujący zadanie
Ankry
Dyskusja
Chyba niechcący zaspamowałem ostatnie zmiany, puszczając bota z niewłaściwymi uprawnieniami. Przepraszam. Ankry (dyskusja) 23:28, 3 lut 2020 (CET)
Sztrędź, aber nie wszystkie przypisy mają usunięty tab. Dotyczy to chyba tych, które mają swoją nazwę. Zob. przypis na s. 497 Matlin (dyskusja) 22:06, 5 lut 2020 (CET) @Ankry, @Draco flavus: Ping, albowiem nie wiem czy rzeczywiście mieliście szansę zapoznać się z tym, co napisałem. Może po prostu ja widzę coś takim, jakim powinno być. Matlin (dyskusja) 20:37, 19 lut 2020 (CET)

Ujednolicenie Elektry Sofoklesa (1921)[edytuj]

Status: zgłoszenie wycofane
Opis zadania
W indeksie Elektry wszystkie strony w treści głównej tj. (licząc numerację indeksu) od 27 do 89 mają mieć usunięte wszystkie <poem> i </poem>, po czym każda strona ma zaczynać się od <poem> i kończyć na </poem> (obecnie część treści w stronach jest ujęta w <poem>, część nie). Ponieważ część szablonów {{c|}} na tych stronach zawiera wartość „przed=10px“, a część nie, należy sprawić, żeby wszystkie {{c|Przykładowa treść|w=90%}} zawierały tę funkcję (w tym przypadku: {{c|Przykładowa treść|w=90%|przed=10px}}.
Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja
Czyje to zgłoszenie i czy nadal aktualne? Ankry (dyskusja) 20:28, 17 sie 2020 (CEST)
Zgłosił to @Dzakuza21:. Draco flavus (dyskusja) 15:02, 21 sie 2020 (CEST)

Pisma Krasińskiego tom II[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania
Renumeracja stron n —> n+3 dla stron 108÷1
Strona:PL Zygmunt Krasiński - Pisma T2.djvu/108
do strony
Strona:PL Zygmunt Krasiński - Pisma T2.djvu/1
zgłaszający Draco flavus (dyskusja) 22:38, 17 mar 2020 (CET)
Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja

Dodanie prawidłowych linków[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania
W Poezye (Przerwa-Tetmajer)/IV należy zamienić przekierowanie do strony całości
z: {{całość|Poezye (Przerwa-Tetmajer)/Serya IV/całość|zbiór|Cały|epub=i}}
na: {{całość|Poezye (Przerwa-Tetmajer)/IV/całość|tom IV|Cały|epub=i}}
Joanna Le (dyskusja) 23:59, 19 mar 2020 (CET)
Bot wykonujący zadanie
WolanBot
Dyskusja

Wybór nowel[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania

Dla stron 156÷1 proszę n → n+2
a więc np. str. 5 → na str. 7

zgłaszający Draco flavus (dyskusja) 14:31, 1 kwi 2020 (CEST)

Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja

Utworzenie stron w main dla haseł z Słownik rzeczy starożytnych[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania

Proszę o utworzenie stron dla wszystkich czerwonych linków z Słownik rzeczy starożytnych, z zawartością:
{{Starożytnych}}

[[Kategoria:Słownik rzeczy starożytnych]]
jak w Słownik rzeczy starożytnych/Archiwa.

Bot wykonujący zadanie
Akbot
Dyskusja
@Zdzislaw, @Wieralee: Utworzyłem, ale tylko strony, które są podstronami Słownik rzeczy starożytnych. Czy podstrony nieistniejącej strony Słownik Rzeczy Starożytnych też mam utworzyć? Ankry (dyskusja) 20:24, 1 maj 2020 (CEST)
BTW, Nie znaleziono hasła Kozubalec w spisie treści, a jest. Ankry (dyskusja) 20:26, 1 maj 2020 (CEST)
Gtk-ok.svg Załatwione Ankry (dyskusja) 21:53, 1 maj 2020 (CEST)

Index:PL Konczyński - Ginąca Jerozolima.djvu[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania

renumeracja, niestety w kilku krokach, chyba W pierwszym przebiegu przesuń zaczynając od najwyższych wszystkie o 4 w przód (czyli n → n+4 ) step -1
w drugim przebiegu przesuń zaczynając od 4 n → n-2 step 2
w trzecim kroku przesuń zaczynając od 187 n → n+2 step -2 tylko dla nieparzystych
potem będą potrzebne następne przesunięcia ale trzeba zobaczyć, jak to wygląda
zgłaszający Draco flavus (dyskusja) 00:29, 11 maj 2020 (CEST)

Bot wykonujący zadanie
Akbot
Dyskusja
 • @Draco flavus: Jeśli dobrze rozumiem:
  • 1+2 przebieg daje przesunięcie wszystkich parzystych o +2 (rozpoczęcie drugiego od 4 jest niewykonalne, bo po pierwszym najniższym numerem będzie 5 (czyli zaczynamy od 6?).
  • 1+3 przebieg daje przesunięcie wszystkich nieparzystych o +6 i nie koliduje z powyższym.
Ankry (dyskusja) 07:17, 11 maj 2020 (CEST)
   • Późno to pisałem wczoraj i coś pomyliłem. Generalnie to jakaś masakra, to nie będzie koniec przesuwań...
    • nieparzyste n → n+8 step -2 od 183 w dół
    • parzyste → n+4 step -2 od 184 w dół

Draco flavus (dyskusja) 11:07, 11 maj 2020 (CEST)

 • To już łatwiej byłoby wgrać nowy plik i przesuwać ręcznie do nowego pliku xD . Matlin (dyskusja) 12:02, 11 maj 2020 (CEST)

Systematyczny błąd w OCR-ze[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania

Od strony Wśród kąkolu str. 3 do str. 64 zamienić wszystkie wysąpienia "172<spacja>" na pusty tekst (a więc zlikwidować jeden siedem dwa spacja). Z jakiegoś powodu jest to powtarzający się błąd OCR.
oraz: <spacja>s<spacja> → <spacja>
Np. sil172 nej woli —> silnej woli
Draco flavus (dyskusja) 14:01, 25 maj 2020 (CEST)

Bot wykonujący zadanie
Akbot
Dyskusja
 • Sądzę, że to były jakieś pozostałości znaków przeniesienia. Ankry (dyskusja) 18:28, 30 maj 2020 (CEST)

przesunięcie Świat zaginiony[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania

Proszę o przesunięcie wszystkich stron
n → n+2
w indeksie Świat zaginiony tom 2
Draco flavus (dyskusja) 23:00, 2 lip 2020 (CEST)

Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja

Promień zielony i dziesięć godzin polowania[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania

Proszę o
:::renumarację stron 276÷15 n→n+2

w związku z uzupełnieniem skanu.
Indeks już naprawiony.
Draco flavus (dyskusja) 17:27, 17 sie 2020 (CEST)
Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja

O. Jan Beyzym T. J. i Trędowaci na Madagaskarze[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania
W rozdziałach O. Jan Beyzym T. J. i Trędowaci na Madagaskarze należy zamienić przekierowanie do strony całości
z: {{całość|O. Jan Beyzym T. J. i Trędowaci na Madagaskarze/całość}}
na: {{całość|O. Jan Beyzym T. J. i Trędowaci na Madagaskarze/całość|epub=i}}
Joanna Le (dyskusja) 22:29, 20 paź 2020 (CEST)
Bot wykonujący zadanie
DracoBot
Dyskusja

Bezimienna[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania

Na wszystkich stronach z Kategoria:Bezimienna proszę o zmianę w "Danych tekstu" linku do Commons

z

|źródło= [[commons:Category:Józef Ignacy Kraszewski - Bezimienna|Skany na Commons]]

na

|źródło= [[commons:Category:Bezimienna (Kraszewski)|Skany na Commons]]

Himiltruda (dyskusja) 01:33, 12 lut 2021 (CET)
Bot wykonujący zadanie

DracoBot

Dyskusja

Dziennik podróży do Tatrów[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania

Na stronie Dziennik podróży do Tatrów oraz wszystkich podstronach proszę o zmianę nazwiska drukarza z Wienhoerer na Wienhoeber (literówka, do sprawdzenia na stronie źródła).

Seboloidus (dyskusja) 16:05, 24 mar 2021 (CET)
Bot wykonujący zadanie

DracoBot

Dyskusja

Po drodze[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania
Dotyczy indeksu Po drodze. Proszę o usunięcie strony 30 oraz 31. Następnie przesunięcie stron o dwie do tyłu (-2) licząc od strony 32. Potem ja poprawię numery stron w indeksie.
Bot wykonujący zadanie

DracoBot

Dyskusja

Matlin (dyskusja) 17:01, 24 mar 2021 (CET)

Claus Bergen[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania
W indeksach:
Indeks:Karol May - Szut.djvu
Indeks:Karol May - Przez kraj Skipetarów.djvu
Szablon {{Skan zawiera grafikę}} należy zamienić na {{Skan zawiera grafikę nie w PD}}, ilustracje autorstwa Clausa Bergena (zm. 1964) nie są PD w Polsce.
Bot wykonujący zadanie
DracoBot
Dyskusja

Coś w stylu uzupełnić w 2035 ? Draco flavus (dyskusja) 17:01, 7 kwi 2021 (CEST)

@Draco flavus: Sam szablon zamienić na {{Skan zawiera grafikę nie w PD}}, 'uzupełnić w 2035' wystarczy dodać na stronie Indeksu. Joanna Le (dyskusja) 17:25, 7 kwi 2021 (CEST)
w sumie to chyba było prościej zrobić ręcznie, ale nie ma znaczenia Draco flavus (dyskusja) 19:29, 10 kwi 2021 (CEST)