Wikiźródła:Wikiskrybów portret własny

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki

Strona ta ma zaznajomić Cię z aktywniejszymi uczestnikami przedsięwzięcia. Może przydać się przy szukaniu odpowiedniej osoby do rozwiązania Twojego zagadnienia, pomóc w prowadzeniu dyskusji itp. Może też stać się dla Ciebie źródłem motywacji, pomóc w zrozumieniu rzeczywistych intencji innych użytkowników, a także pokazać czym grozi zadawanie się z nami i ostrzec przed pułapką wikiźródłoholizmu :-).

W rzeczywistości tak źle z nami nie jest. Spory sporami, ale w końcu wszyscy się godzą. Poniższe wpisy są zaprawione sporą dozą samokrytyki, życzliwych przycinków (dla dobra wspólnego) oraz wikiźródłowego czarnego humoru – bo jak wiadomo, łatwiej pisać o negatywach, niż chwalić się, a z zagłaskiwania jeszcze nic dobrego nie wyszło. W każdym razie nie sądź nas po tych wpisach, póki nie poznasz nas bliżej – a poznać możesz dopiero po włączeniu się w przedsięwzięcie.

P.S. Staraj się nie pisać o sobie, a jeśli już, to tylko gdy trzeba coś poprawić lub uzupełnić o rzecz naprawdę istotną. Niech ta strona powstaje na zasadzie: jak cię widzą, tak cię piszą.


Administrator Wikiźródeł. Aktywny użytkownik. Nie boi się wprowadzać nowych rzeczy do projektu, wychwytuje wiele błędów i niedociągnięć. Śmiało formatuje teksty i udziela się w rozmowach na temat projektu. Jest autorem Portalu Wikiskrybów.

Amatorka Kraszewskiego. Wraz z Wieralee i Lilibalu stanowiły Wielką Trójcę Odrodzenia Wikiźródeł.

Niepoprawny specjalista od szybkiego poprawiania. W sposób zupełnie niezamierzony przyczynił się do rozwoju różnych wikiźródłowych narzędzi.

Chodzą słuchy, że jego nick jest skrótem od Anonimowy Kraszewskoholik. Ma zamiar sproofreadować wszystkie dzieła Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz wszystkie tomy Encyklopedii Kościelnej, co ma być receptą na długowieczność. Ściga się w liczbie edycji z własnym botem.

Były administrator Wikiźródeł. Ekspert w sprawach technicznych. Chodzą jednak słuchy, że jest botem.

Administrator Wikiźródeł. Specjalista od łatania wszelkich dziur. Książki wulkanizuje zupełnie bezkosztowo. Tworzy również podręczniki. Szkoda, że brudne.

Były administrator Wikiźródeł. Zajmował się formatowaniem Biblii, aby móc porównywać je z innymi wersjami językowymi.

Założycielka polskich Wikiźródeł, a także ich pierwsza administratorka i biurokratka. To ona to wszystko tu zorganizowała. Ostatnio z powodu wyjazdu zagląda sporadycznie.

Dobry duch Commons. Odwiedza nas czasami, by się zrelaksować.

Wikiskryba, którego często trudno zrozumieć. Uważa, że źródła mogą być jedynie starożytne. W ostateczności średniowieczne.

Patrz Salicyna.

Dobry duch Wikiźródeł. Uwaga: ma alergię na OCR.

Były administrator Wikiźródeł. Użytkownik z napadami aktywności. Umysł ścisły – skrypty, szablony, automaty. Nad botem na razie rozmyśla.

Były administrator Wikiźródeł. Był jednym z najbardziej aktywnych wikiskrybów, chodziły nawet plotki, że jest botem... Wielki zwolennik wersji proofread i osoba mająca wielką wiedzę na temat praw autorskich. Ograniczył aktywność edytorską na rzecz pracy administracyjnej. W ramach projektu „mniej znaczy więcej“ usuwał wszystko, co nie spełnia standardów wiki.

Były biurokrata i adminstrator. On jest tu najbardziej doświadczony jeśli chodzi o mechanizmy wiki i często pomaga innym, mniej doświadczonym wikiskrybom. Jest operatorem tsca.bota, który wykonywał tutaj mechaniczną robotę.

Administratorka Wikiźródeł. OCR-uje teksty jednym spojrzeniem. Niektórzy uważają, że nie jest to jedna osoba, lecz grupa klonów pochodząca z rejonu granicy rosyjsko-chińskiej. W wolnych chwilach pisze poradniki.

Były administrator Wikiźródeł. Nieaktywny. To on ożywił ten projekt i wprowadził w niego „powiew świeżości”. Miał wiele nowych pomysłów, które szybko były realizowane.

Administrator Wikiźródeł. Ekspert od spraw technicznych. Podobno zna MediaWiki lepiej, niż programiści, którzy je napisali. Technicznie, przesunął Wikiźródła o jedną epokę do przodu. A może o dwie...? Trzeba uważać, by nie pomylić go ze Zdzisławem.