Wikiźródła:Szablony/Licencje grafik

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Licencje grafik[edytuj]

Organizacyjne[edytuj]

Nazwa Efekt
{{Dodaj licencję}}

do wklejania w dyskusji Wikipedystów, którzy nie wiedzą o tej stronie i zasadach opisywania grafik

Nuvola apps important.svg
Ładujesz do Wikiźródeł grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikiźródeł grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję.

W Wikiźródłach używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach. Oznacza to, że nie można tu dowolnie kopiować grafik znalezionych w Internecie. W szczególności nie używamy grafik na licencji "fair use", czyli np. okładek płyt.

Ponadto, jeśli uważasz, że Twoje grafiki przydadzą się również w innych serwisach Wiki, np. Wikinews lub w obcojęzycznych Wikiźródach, rozważ załadowanie ich do repozytorium Commons (ważne: grafik nadal będzie mozna używać na polskiej Wikipedii w dokładnie ten sam sposób co grafik lokalnych).

Jeśli masz pytania zwróć się do jednego z administratorów Wikiźródeł. Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. Przykładowo, jeśli jesteś autorem/autorką danej grafiki, i zgadzasz się, by była ona dowolnie używana pod warunkiem podania autorstwa, wpisz "Autor: Imię i nazwisko lub ksywka {{GFDL}}". Opis licencji uzupełnisz klikając zakładkę edytuj na stronie danej grafiki.

{{Brak opisu}}

pod grafiką brakuje informacji o autorze i licencji

{{Brak licencji}}

pod grafiką brakuje informacji o licencji

{{NowCommons}}

grafika przeniesiona do Commons; można ją skasować z polskiej Wikpedii. Szablon ten wpisuje się tak:
{{NowCommons|plik_na_Commons.jpg}}

PD[edytuj]

Nazwa Efekt
{{PD}}

grafiki można używać bez żadnych ograniczeń; generalnie dotyczy grafik, których autor zmarł 70 lat temu

{{PD-self}}

grafiki można używać bez żadnych ograniczeń; autorem jest ładujący

{{PD-old}}

grafiki można używać bez żadnych ograniczeń; prawa autorskie do niej wygasły z powodu upływu czasu (minęło co najmniej 70 lat od śmierci twórcy)

{{PD-because|powód}}{{PD-bo|powód}}

grafiki można używać bez żadnych ograniczeń;

{{PD-PRL}}

grafiki można używać bez żadnych ograniczeń; zdjęcie polskie opublikowane przed 23 maja 1994 bez zastrzeżenia prawa autorskiego

{{symbol}}

do herbów miast i urzędowych symboli (nie dotyczy znaków handlowych!) - wykorzystanie tych grafik może być obłożone dodatkowymi przepisami

GNU[edytuj]

Nazwa Efekt
{{GFDL}}

ZALECANA DO PRAC WIKIPEDYSTÓW - licencja, na której opiera się Wikipedia; wybierając ją zgadzasz się na nieodpłatne wykorzystanie i modyfikację Twoich prac pod warunkiem podania autorstwa

{{GPL}}

zrzut ekranu programu wydanego na Powszechnej Licencji Publicznej GNU

{{senat}}

zdjęcie ze strony internetowej Senatu Rzeczypospolitej Polskiej - na licencji GFDL

Creative Commons[edytuj]

Nazwa Efekt
{{cc-by-sa-2.5}}

ZALECANA DO PRAC WIKIPEDYSTÓW - wybierając tę licencję zgadzasz się na nieodpłatne wykorzystanie i modyfikację Twoich prac pod warunkiem podania autorstwa.


Poprzednie wersje:

(działają tak samo)

{{PLCC}}

wybierając tę licencję zgadzasz się na nieodpłatne wykorzystanie i modyfikację Twoich prac pod warunkiem podania autorstwa,zawiera dodatkowo warunki licencji GFDL


Pracę udostępniono na poniższych zasadach
Zezwala się na rozpowszechnianie, użycie (również w celach komercyjnych) i modyfikacje tej pracy pod warunkiem podania informacji o jej autorze; ten sam wymóg dotyczy wszystkich kolejnych kopii i modyfikacji oryginału. Dozwolone jest również użycie tej pracy na warunkach licencji GNU FDL 1.2 i nowszych.
You are free to copy, distribute, display, and perform this work, make derivative works and commercial use of the work as long as you give the original author credit. You may also use this work according to the GNU FDL License 1.2 or above.
{{PLCC-big}}

wybierając tę licencję zgadzasz się na nieodpłatne wykorzystanie i modyfikację Twoich prac pod warunkiem podania autorstwa, zawiera dodatkowo warunki licencji GFDL


Udostępniono na zasadach podwójnej licencji copyleft GFDL i CC-SA
Zezwala się na rozpowszechnianie, użycie (również w celach komercyjnych) i modyfikacje tej pracy pod warunkiem podania informacji o jej autorze; ten sam wymóg dotyczy wszystkich kolejnych kopii i modyfikacji oryginału, zgodnie z Licencją Creative Commons ShareAlike. — Dozwolone jest również użycie tej pracy na warunkach licencji GNU FDL 1.2 i nowszych. — Zobacz też inne informacje o Podwójnej licencji CC i GNU FDL (po angielsku).
You are free to copy, distribute, display, and perform this work, make derivative works and commercial use of the work as long as you give the original author credit under the Creative Commons ShareAlike 2.0 License conditions. — You may also use this work according to the GNU FDL License 1.2 or above. — Please check the Guide to the Creative Commons dual-license.
{{Z-PLCC}}

podwójna licencja GFDL i CC-SA-BY


Fotografię udostępniono na poniższych zasadach
Zezwala się na rozpowszechnianie, użycie (również w celach komercyjnych) i modyfikacje tej fotografii pod warunkiem podania informacji o jej autorze; ten sam wymóg dotyczy wszystkich kolejnych kopii i modyfikacji oryginału. Dozwolone jest również użycie tej fotografii na warunkach licencji GNU FDL 1.2 i nowszych.
You are free to copy, distribute, display, and perform this photograph, make derivative works and commercial use of the work as long as you give the original photographer credit. You may also use this photograph according to the GNU FDL License 1.2 or above.
{{Z-PLCC-big}}

podwójna licencja GFDL i CC-SA-BY


Udostępniono na zasadach podwójnej licencji copyleft GFDL i CC-SA
Zezwala się na rozpowszechnianie, użycie (również w celach komercyjnych) i modyfikacje tej fotografii pod warunkiem podania informacji o jej autorze; ten sam wymóg dotyczy wszystkich kolejnych kopii i modyfikacji oryginału, zgodnie z Licencją Creative Commons ShareAlike. — Dozwolone jest również użycie tej pracy na warunkach licencji GNU FDL 1.2 i nowszych. — Zobacz też inne informacje o Podwójnej licencji CC i GNU FDL (po angielsku).
You are free to copy, distribute, display, and perform this photograph, make derivative works and commercial use of the work as long as you give the original photographer credit under the Creative Commons ShareAlike 2.0 License conditions. — You may also use this photograph according to the GNU FDL License 1.2 or above. — Please check the Guide to the Creative Commons dual-license.

Inne[edytuj]

Nazwa Efekt
{{fair use}}}

grafiki na licencji w:fair use (np. okładki płyt); nie są akceptowane w polskiej Wikipedii i są regularnie kasowane


{{sejm}}
{{Grafika Prezydent}}
{{Copyright by Wikimedia}}

wszelkie prawa zastrzeżone - szablon stosuje się do znaków handlowych Fundacji Wikimedia (np. logo Wikipedii)